uruchomienie programu jako inny użytkownik

0

Powiedzmy jako administrator lub osoba w domenie z prawami administratora...

Zastanawiam się jak to zrobić programowo.
Napisałem program do czytania licencji ale by mógł to zrobić użytkownik musi mieć dostęp do konkretnego użytkownika domenowego.

0

Najbardziej po chamsku: wywołać komendę z shella:
C:\WINDOWS\system32\runas.exe /u:domena\user /savecred "C:\ścieżka\do\programu.exe"

0

a nie tak bardzo po chamsku :). I jeszcze bez wpisywania hasła administratora za każdym razem.
Głownie chodzi mi o programowe uruchamianie programu z prawami administratora np . adminsitrator haslo: qaz...
program uruchamiający znajduję się na serwerze gdzie mają dostęp tylko administratorzy i tam znajduję się program którego aby uruchomić znów trzeba posiadać prawa administratora. Program który czyta z rejestru parę rzeczy.

0

przecież jeśli uruchomisz program z prawami administratora to może on grzebać w rejestrze. Piszesz, że program ma działać na serwerze gdzie mają dostęp tylko administratorzy, czyli oni znają hasło i uruchamiając usługę (bądź tworząc jakiś skrypt rozruchowy) są w stanie odpalić program z prawami administracyjnymi, czy de facto nie musisz się o to martwić podczas projektowania programu. Problem twój staje się istotny dopiero wtedy gdy chcesz uruchomić program z prawami administracyjnymi na kontach z ograniczeniami gdzie potencjalny użytkownik nie ma wystarczającej wiedzy ani technicznych możliwości aby to wykonać... jednak w takich sytuacjach i tak instalacją i konfiguracją takiego programu powinien zająć się administrator.

0

ja jestem administratorem ale nie chcę ponownie wprowadzać hasło i nazwę użytkownika po wejściu na dysk sieciowy aby uruchomić program.

Wyjaśnię sprawę jeszcze raz... Loguje się na dysk sieciowy. Następnie muszę uruchomić ponownie program, ale niestety aby pobrał wszystkie dane potrzebne mu są prawa administratora (i trzeba uruchomić program z prawami administratora).

Czy jest możliwość uruchomienia tego programu bez wpisywania ponownie wszystkich danych (uruchomienie jako administrator, czyli użytkownik i hasło)...

niestety nawet by ułatwić sprawę skrypt ten za dużo mi nie daję.
C:\WINDOWS\system32\runas.exe /u:domena\user "\dysk\c$\program.exe"
Program się uruchamia i powinien po jego zakończeniu utworzyć plik tekstowy, czego nie robi. Ponadto muszę wpisywać hasło do konta.

Ponadto jak pisałem wcześniej... czy jest możliwość napisania tego w C....

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0