Środowisko (IDE) do C#

0

Poszukuję IDE do C# dla Windowsa. Zaznaczam, że nie interesują mnie żadne Visuale, płatne, niepłatne, ani inne C# buildery. Do C++ uzywam CodeBlocks, i jest OK, bo jest lekkie i przyjemne.

Istnieje coś takiego dla C#?

0

Notatnik?

jakiś konkretny powód by odrzucać Visual Studio Express?

SharpDevelop
http://www.sharpdevelop.net/OpenSource/SD/Default.aspx

MonoDevelop
http://monodevelop.com/

0

Visuale mi strasznie kompa mulą -.- i nie chodzi o zaawansowanie, wręcz przeciwnie, tyle opcji, co tam jest zapewnie nie raz by mi się przydało ;) ale sprzęt nie daje rady ; P

0

Visual C# 2008 Express jest przecież niewiele cięższy niż C::B. Z Pentium MMX + 16MB RAMu .NET i tak będzie mulił jak cholera (aplikacje .NET z natury tną gorzej niż Visual, który jest w większości natywny) więc naukę C# możesz sobie darować póki czegoś lepszego nie zorganizujesz.

0

sprzęt nie daje rady ; P
jaki konkretniej? Visual 2008 jest znacznie szybszy niż 2010.

0

Ja używałem Visual Studio 2008 Express na komputerze 900 mHz i 256 MiB RAMu (i to nie karty graficznej). Przez 2 lata (rok temu zmieniłem). Więc nie mówcie że się nie da (chyba że komputer masz jeszcze gorszy, wtedy szacunek za siłę woli do używania go)

Edit: w przeciwnym wypadku zostaje Ci chyba tylko jakiś Notepad++ albo gVim i kompilowanie z konsoli (ja tak robię z C++)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0