Baza danych, co tam powinno być?

0

Cześć,

ostatnio piszę sobie panel dla administratora i chcę zrobić dodawanie linków i treści, więc obmyślam czy baza danych mySQL się nadaje do takich rzeczy. Zawsze mi się ona kojarzyła z bazą użytkowników, która przechowuje jedynie loginy i hasła oraz jakieś mniejsze detale użytkowników, więc czy wypada do bazy wrzucać całe artykuły i menu strony? Czy może to jest nienormalne i tak się nie robi?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za podpowiedzi.

0

To jest absolutnie normalne i można tak robić. Są ludzie, którzy w bazach danych trzymają nawet obrazki i inne pliki binarne (niekoniecznie bazach relacyjnych).

0

A jak inaczej składować artykuły o.O Jako pliki? A z resztą to chyba nie jest odpowiedni dział na to pytanie.

0

Cześć,

tak żeby nie robić następnego tematu mam pytanie na szybko. Przeczytałem jak na razie tak powierzchownie o mySQL i nasunęła mi się pewna rzecz. Nie wiem dokładnie ile będą zajmować artykuły, które będę wrzucać na stronę, więc czy da się zrobić rekord, który ma zmienny rozmiar? Bo z tego co tam widziałem to zawsze się podaje rozmiar tworzonego rekordu, a byłoby głupio gdybym dał za dużo (miejsce by się marnowało) lub za mało (artykuł nie wejdzie...).

Pozdrawiam.

0

Dobre. :) Duuuuuuuuuuuuuuuużo czytania jeszcze przed tobą.
Ale żeby nie było, że się tylko nabijam, to dwie podpowiedzi:
VARchar
TEXT (TinyText)

0

a przepraszam za niedoczytanie... aż mi głupio xD

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0