Wątek przeniesiony 2023-05-24 10:03 z Delphi i Pascal przez cerrato.

W jaki sposób ustawić pionowy rozmiar kontrolki TNumberBox?

0

W jaki sposób ustawić pionowy rozmiar kontrolki Tnumberbox w apce na Androida ?
Kontrolka jest nieczuła na wszystkie próby zmiany rozmiaru w pionie.
Próbowałem z align, anchors, size.height, text.font.size. Wszystko bez pożądanego efektu. Finalny rezultat jak na zdjęciu :(

Moje narzędzie to Delphi 10.4.2 Enterprise

IMG_20230523_171355.jpg

testNumberBox.zip

1

Daj sobie spokój z tym niedorobionym Delphi, tego nikt nie używa. Jeżeli chcesz pisać aplikacje mobilne to jest do wyboru kilka popularnych frameworków, Flutter, ReactNative albo natywne na platformę.

Spróbowałem nawet szukać w Google odpowiedzi na twoje pytanie, zero wyników. To są chyba jakieś nowe kontrolki, jak widać niewiele warte skoro to tak wygląda.

0

Nie wiem dokładnie co ci pomoże, ale wejdź na tę stronę https://docwiki.embarcadero.com/Libraries/Sydney/en/Vcl.NumberBox.TNumberBox_Properties
wciśnij ctrl + f wpisz height i masz tam 9 różnych properties sprawdź wszystkie, masz tam też obok opis co która robi, któraś może wpłynie na tą wartość wysokości w twojej kontrolce.

Jeśli nie to to pewnie kontener do którego wkładasz te TNumberBox może jakoś ograniczać elementy w nim do specyficznej wysokości, ale nie wiem, pewnie chyba nie.

// edit jednak powinien być adres: https://docwiki.embarcadero.com/Libraries/Sydney/en/FMX.NumberBox.TNumberBox_Properties

1

Normalnie nigdy taki problem nie występuje, ale w Delphi może być inaczej. Być może trzeba właśnie umieścić kontrolkę w jakimś kontenerze, który wymusi odpowiednie skalowanie.

We wszystkich innych technologiach kontrolki dostosowują swój rozmiar do rozmiaru czcionki i dpi chyba że wymusisz inne zachowanie. Może Delphi robi to inaczej.

2

Zostaw! Zostaw! Tamtego świata się nie da uratować.

:D może czcionka ma za duży rozmiar.

3

Dziękuję wszystkim komentującym.
Odpuściłem sobie walkę z tą kontrolką (Tnumberbox).
Aplikacja ma działać na tablecie 10" w środowisku typowo produkcyjnym (na linii produkcyjnej) , więc uznałem że delikatna, andriodowa klawiatura ekranowa, którą chciałem podpiąć pod tą kontrolkę nie będzie dobrym rozwiązaniem. Dlatego stworzyłem własną numeryczną klawiaturę

IMG_20230526_180152.jpg

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1