Xamarin czy Android Studio ?

0

Przesiadam się z Android studio + Java na Xamarin + c# - okiem amatora wydaje się to bardziej profesjonalne no i składnia c# jakoś bardziej mi siada.
Pytanie:
myśląc o przyszłej pracy w tym kierunku - czy taka przesiadka ma sens tzn. czego używa się w korporacjach ? pytanie do ludzi którzy pracują jako programiści.
Sam android studio wydaje się, jest o wiele łatwiejszy intuicyjny.
enyway: ma to sens ta zmiana ? jak myślicie ?

4

Nie ma sensu. Trzymaj się z daleka od Xamarina. Zostań przy Javie albo przejdź na Fluttera.

1

no ok zaraz oblukam tego flutter. tymczasem jak to jest z tą wieloplatformowośćią - to mnie skloniło do xamarina - fakt że składnia xaml w miejsce xml (dużo prostszej) - chodzi mi o to jak teraz w normalnej pracy, to zbędna wiedza jest ?

1

Trzymaj się też z daleka od Javy, raz że Java to Java a dwa że to Java z epoki kamienia łupanego. Kotlin lub Flutter. Jeżeli wiele platform to Flutter.

4

chodzi mi o to jak teraz w normalnej pracy, to zbędna wiedza jest ?

Xamarin jest dość mało popularny, projekty wieloplatformowe to raczej Flutter lub React Native. Gdzie ten pierwszy w ogóle nie ma takiej koncepcji jak XML do tworzenia widoków.

Ale, gdyby pracować w Xamarinie, to bez XAML-a się praktycznie nie da ;)

1

Mam doświadczenie z C#/.NET (głównie apki webowe) i Java (Android Studio) i powiem tak. Składnia C# faktycznie jest super, w porównaniu do Javy piszę się o niebo lepiej, jednak jeśli chodzi o aplikacje mobilne to większość osób, która miała styczność z Xamarinem/MAUI raczej tego nie poleca. Może w przyszłości się coś zmieni w tej kwestii, jednak na ten moment lepiej rozważyć jakieś alternatywy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1