Mobile Development na Linux

0

Witam,

czy ktos z was developuje modile aplikacje na linuxie? Czy na linuxie development przy uzyciu ReactNative albo NativeScript przebiega tak samo gladko jak na windowskie?

Czy na linuxie wystepuja poroblemy z podlaczeniem uzadzenia, jego debugowanie, wgranie-instalacja zaimplementowanego softu na telefon, tablet przez kabelek. Nie ma tu problemu ze sterownikami itp?

Jesli ktos uzywal to prosze aby wymienil jaka dystrybucje linuxa.

Dzieki.

0

Oczywiscie mam Linux na mysli jako Workstation gdzie developujemy aplikacje na Androida i iOS (sidekick)

0

Używałem Linuxa długi czas do programowania aplikacji mobilnych. Z telefonami, tabletami i emulatorami nigdy nie miałem problemów. Jedyne urządzenie jakie sprawiło mi trudności to okulary z Androidem Vuzix M300. Nijak nie mogłem sprawić, żeby współgrały z systemem operacyjnym.

Dystrybucje, których używałem to Ubuntu, Arch, Manjaro i Mint. Na każdej wszystko działało poprawnie. Nie wiem jak wygląda sprawa z ReactNative, bo pisałem tylko natywne aplikacje na Androida, ale nie widzę żadnych przeciwskazań. Natomiast, żeby pisać na platformę iOS, to na samym Linuxie nie da rady. Musisz mieć albo macOS albo możesz skorzystać z jakiegoś chmurowego rozwiązania do budowania aplikacji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0