Przycisk z akcja na recyclerView

0

nie wiem jak się zabrać do tego opisu. Chodzi o listę która wyświetla obrazki z firebase jeden po drugim i chciałbym pod obrazkiem mieć przycisk "usuń".

W funkcji która wyświetla mi listę obrazku doszedłem jedynie do tego jak zrobić te działanie na całym obiekcie, a nie wiem jak przypisać tą akcje do konkretnego textview tak żeby po naduszeniu text view usuwało fotkę z firebase. Tym sposobem działa na całej fotce:```        adapter.setOnItemClickListener{ item, view ->

          val wybranaFotka = item as dodawanieFotki

          val ref2 = FirebaseDatabase.getInstance().getReference("/fotki/${wybranaFotka.user.uidFotki}")

          ref2.setValue(Foto(wybranaFotka.user.uidFotki, wybranaFotka.user.uidUsera,"https://i.ytimg.com/vi/86vqkjZRXn0/hqdefault.jpg"))

         // textView_dodajFotke.text = wybranaFotka.user.link

        }
1

Zobacz tutaj - https://4programmers.net/Forum/1464357. Ogólna zasada będzie taka sama też w Twoim przypadku. Zwróć uwagę na interfejs OnPictureItemClickListener.

0

Zapomniałem dopisać, że chodzi o Kotlin. W ogóle nie wiem, za co się złapać żeby to z javy do kotlina przenieść

0

Struktura klas będzie taka sama. Nie powinieneś mieć problemu ze zrozumieniem kodu nawet jak nie znasz Javy. Natomiast jak masz, to możesz zawsze skorzystać z automatycznego konwertowania Java -> Kotlin wbudowanego w Android Studio.

0

Nijak nie mogę tego ogarnąć, ten konwerter w android stuido też niezbyt dobrze to przerabia na kotlina.Nakierowałbyś jakoś bardziej?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0