Witajcie,
Zapraszamy do lektury Programisty nr 79, który obecnie jest w salonach Empik lub można go >>zaprenumerować<<

W numerze:

Tworzysz oprogramowanie sieciowe? Zapewne spotkałeś się z pojęciem pakietu. A wiesz chociaż czym on w rzeczywistości jest? Jak jest zbudowany, jak jest przetwarzany i jak to się dzieje, że z czegoś zrozumiałego dla nas, ludzi, powstaje coś co rozumieją komputery. Na te pytania i wiele więcej odpowiedzi znajdziesz w artykule „Były sobie pakiet i karta sieciowa, czyli jak to się programuje” autorstwa Zyty Szpak, który znajdziesz na stronie 28 aktualnego wydania naszego magazynu.

My, programiści, w przeważającej większości staramy się tworzyć bezpieczne oprogramowanie, ale czy procesory, na których to oprogramowanie będzie działało, są bezpieczne? W końcu to od nich wszystko zależy. Na temat bezpieczeństwa samych procesorów przeczytacie w artykule „Ataki na procesory” którego autorem jest Wojciech Macek, a wspomniany tekst znajduje się na stronie 52 bieżącego numeru.

Jakie prezentacje są najbardziej kolorowe i abstrakcyjne, a ich głównym celem jest ładny wygląd lub sprzedanie jakiegoś produktu? Te które dotyczą bezpieczeństwa. Zupełnie nie teoretycznie o tych zagadnieniach napisał Jarosław Jedynak w swoim artykule „Praktyczna strona modeli zagrożenia” do lektury którego zapraszamy na stronę 60 najnowszego numeru „Programisty”.

Szczegółowy spis treści Programisty nr 79<<

title