Automotive cybersecurity a ryczałt ewidencjonowany

2

Wykonuję zlecenia z obszaru cybersecurity na kontrakcie B2B dla klientów z branży samochodowej. Do tej pory klasyfikowałem je jako doradztwo związane z oprogramowaniem co wiązało sie z 12 % stawką ryczałtu. Jednak stale nachodziły mnie wątpliwości czy jest to poprawne. Jakiś rok temu napisałem w tej sprawie do urzędu statystycznego i niedawno otrzymałem odpowiedź która mnie trochę zaskoczyła. Urząd sklasyfikował moją działalność jako "Usługi związane z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych". Otwiera to potencjalnie możliwość zastosowania stawki 8.5 % bo nie pada tu magiczne sformułowanie "usługi związane z oprogramowaniem". Trochę to przeczy intuicji bo dla inżyniera od cybersecurity oprogramowanie jest w centrum jego uwagi. Z drugiej strony nie pracuję jako programista i chyba ten argument był przeważający.

Postaram się wyjaśnić sprawę do końca i uzyskać indywidualną interpretację podatkową na którą poczekam pewnie długie miesiące. O rezultatach napiszę, bo cała sprawa może być interesująca dla kolegów z tego forum.

2

Otrzymałem w końcu interpretację indywidualną. KIS stanął na stanowisku, że co prawda nie jestem programistą ale moja praca jest na tyle związana z oprogramowaniem, że obowiązuje stawka jak dla programistów czyli 12 %.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1