Co jest bardziej pożądane asp.net mvc czy angular?

0

Witam mam do was kilka pytanek

  1. Od jakiegoś czasu robie sobie stronki. Na początku używałem asp.net mvc i bardzo przyjemnie mi się go używało zrobiłem na tym kilka stronkę i ogólnie wszystko było fajnie, ale potem przesiadłem się na angulara z c# backendem i tutaj też bardzo fajnie mi się pracowało, bo jednak było kilka rozwiązań, które ułatwiały pracę. I tutaj mam do was pytanie, w czym w ogóle was lepiej się rozwijać ? Angular + c# api i asp.net mvc to bardzo przyjemne technologie i bardzo fajnie mi się w nich pracuje, ale nie wiem trochę jak to wygląda na rynku pracy jeżeli chodzi o pożądanie znajomości danej technologii.

  2. To pytanie lekko nawiązuje do 1 pytania ponieważ chciałbym zacząć tworzyć strony jako freelancer i chciałbym się was spytać, czy angular jest bardziej pożądany na tym rynku freelancerów, czy może asp.net mvc ?

1
  1. raczej angular teraz tez mozesz popatrzeć na razor pages i blazora
  2. Na rynku stron jako takich króluje PHP. Tak naprawdę dla końcowego klienta ważna jest cena i.latiwej o tani hosting PHP niz .net

Strony to tez ciezki kawałek chleba bo tam jest mega konkurencja i sa stawki bardzo małe. No chyba za znajdziesz sowja niszę i w niej sie będziesz specjalizował. Np będziesz robił jedyne w swoim rodzaju strony dla domów pogrzebowych

1

@UglyMan: jeśli mówimy o klasycznych stronach internetowych to już nawet nie PHP, a gotowe CMS'y i SaaS'y. Mało kto decyduje się na strony robione od zera a jak już to zazwyczaj jakieś statyczne SPA z dosłownie kilkoma widokami.

Niemniej jednak web to nie tylko strony - set typu PHP/C#/Node + angular/react to bardzo dobry punkt wyjścia do wielu fajnych aplikacji.

Rynek freelancerów-samouków niestety już się skończył. Na freelance owszem można dobrze zarobić (sam po części tak pracuję) ale bardziej jako konsultant czy w jakiejś luźnej organizacji wirtualne (np. Toptal albo coś własnego opartego o kontakty biznesowe z przeszłości). Niestety obie te drogi wymagają popracowania w większych zespołach, żeby zdobyć trochę wiedzy, fajnych projektów do CV i złapać trochę kontaktów.

1

@daniel500013:Pod względem kariery to angular + C# albo Java to pewniaki. Pod względem freelancerki to tak jak @hadwao, dopiero po wielu latach i różnych projektach jako architekt. Jako developer to też po kilku latach zdalnie na B2B z jakąś zagraniczną firmą jak byłbyś dobry i nie musiałbyś ciągle pytać jak coś zrobić więc mógłbyś udawać, że jesteś freelancerem.

2

Wydaje mi się, że poz względem freelancu to bardziej React i Vue. Z projektów w których robiłem zazwyczaj jak był w Angularze to była korpo kobyła.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0