Gamedev czy embedded

0

Tak jak w temacie. Co ma lepszą przyszłość, gdzie łatwiej o lepszą pracę (Warszawa), pomimo tego, że znajomość C++ w obu jest wymagana?

1

W obu jest mało, ale ostatecznie chyba więcej w embedded mając na mysli prace stricte związaną z tworzeniem oprogramowania, bo wiadomo, że w gamedevie jest masa stanowisk.

Jezeli nie wiesz na co iść to nie idź tam, bo akurat moim zdaniem embedded jak i gamedev są przeznaczone bardziej dla pasjonatów ze względu na stosunkowo niskie zarobki i małą ilość ofert pracy.

2

Wybierz to co Cię bardziej interesuje. Pomimo, że język może być ten sam(C++) to są zupełnie dwie inne działki. To tak jakby porównać malarza pokojowego z lakiernikiem samochodowym. Jeden i drugi maluje, ale nie wiedzą praktycznie nic o sobie.

2

Słowo embedded jest z gumy. Nie wiem jak w gamedevie ale w tym embedded co ja robiłem bardziej od C++ potrzebny jest C - mówię na podstawie dotychczasowego doświadczenia i pracy z Linux kernelem, STM32 i DSP. W Warszawie embedded jest bardzo mało, to już we Wrocławiu więcej. Trudno też znaleźć pracę zdalną. W gamedevie słyszałem mniejsza kasa i częsty crunch - chyba wybrałeś sobie 2x najgorsze działki programowania ale jeśli cię to interesuje to idź w to - teraz wiem że robienie czegoś czego się nie lubi jest najbardziej frustrujące.

0

Ale jak bardzo niskopoziomowe i na jak bardzo proste lub złożone platformy? Bo co innego klepać soft przemysłowy sterownik temperatury, a co innego klepać sterowniki karty sieciowej na jakichś routerach na kiju zbudowanych na SoCach a co innego programować rozrusznik serca.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: GrapeshotCrawl