Rekrutacyjne WTF jakie Was spotkały

3

Najlepszy benefit jaki widziałem:
Other benefits: Possibility to meet your colleagues in other offices

0

Strona www pewnej firmy. W ogłoszeniu jest mowa o stanowisku "Junior Front-End Developer", a w zakładce?

<title> Front-End Developer (AngularJS) </title>
8

Takie na świeżo z ostatnich dni (nie jakiś hardcore ale mnie zdziwiły, że tak powiem):

  1. Rekrutacja na mid .Net - w puli pytań nic z .Net (pytania z SQL i JS).
  2. Pani rekruterka (A) umawia mnie na rozmowę z inną rekruterką (B). Pani B nie stawia się na spotkaniu. Dzwoni pani A z pytaniem jak poszła rozmowa. Odpowiadam, że się nie odbyła z tego i tego powodu. Pani A jest w szoku i biegnie zadzwonić do pani B co się stało. Wraca z informacją, że nastąpiła pomyłka z godzinami i bardzo prosi o możliwość ponownej rozmowy o godzinie X. Zgadzam się. Pani B ponownie się nie stawia.
2

Opinia o rekrutacji na której chłop przez 14 dni :D robił zadanie rekrutacyjne, a potem rekrutujący ośmielili się skrytykować jego "piękny" kod :D

Moim zdaniem kreatywny, utalentowany programista ze szczera czarodziejską aparycją nie ma co tu szuakać. 
Orczo goblińska arogancja i patrzenie z góry z Januszowym nie zrozumieniem tego co wybiega poza gang 4 
i inne Scamy rozpopulowane przez Syjończyków i może jakiegoś China Tedczyka. Hacky, świadome talenty 
nie polecam. Standard korpo ubijanie tego co najważniejsze i najpiękniejsze, by osiągać niskie cale 
poniżej inteligencji serca do tak zwanego 3,5 intelektu.

całość: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,753825?review=4777a878-c0a7-438a-ba36-6cb00685766e

3

Złożyłem aplikację, pisze do mnie rekruter by się chciał umówić na pierwszą rozmowę, ja przyjąłem termin i kulturalnie zwróciłem uwagę że link w stopce rekrutera nie działa i że powinno być nazwa_firmy.pl/kariera zamiast nazwa_firmy.pl/praca. Rekruter zmienił stopkę, podziękował ale już w umówionym terminie nie zadzwonił, a na maile nie odpowiadał.

4

Jak podchodzicie do rozmów rekrutacyjnych, które mają trwać +/- 3h? Drugi raz spotykam się z taką sytuacja, raz firma chciała jednego dnia zrobić na raz Culture Fit + rozmowę hrową + rozmowę techniczną + system design, a druga firma chce przez godzinę zrobić rozmowę hrową jednego dnia, a potem 3 godzinne spotkanie z jakimś wspólnym rozwiązywaniem problemów i zadaniami przy tablicy.

Moje zdanie jest takie, że ktoś kompletnie odleciał, za pierwszym razem spróbowałem, bo byłem chwilowo bezrobotny więc czas nie grał roli, ale teraz przy normalnym obłożeniu pracą to musiałbym chyba urlop wybierać po to żeby mieć szansę na zrekrutowanie się, absurd xD

2

Parę dni temu spalem sobie smacznie żeby nadrobić niedobory snu(pracuje popołudniu, więc śpię trochę później); aż tu nagle znikąd w trakcie tego pięknego momentu budzi mnie telefon. Ja oczywiście zdziwiony kto dzwoni o tej dla mnie porannej godzinie (i niszczy mi przez to dzień, bo z niewyspania ciężko mi się pracuje i mam migreny), odbieram a tu co? Pieprzona rekruterka z ofertą pracy budzi mnie żeby mi powiedzieć że ma jakieś słabe stanowisko deva na które nikt nie chce się zatrudnić, nawet nie podając widełek ani nic.
Zastanawiałem się, skąd ma mój numer? Otóż Pani wyjaśniła mi, że dwa lata temu wysłałem do nich CV, bo szukałem pracy nie mając doświadczenia(wtedy mi nawet nie odpowiedzieli xD). W tym zaś CV jako desperat umieściłem nr telefonu, który teraz po takim czasie postanowiła sobie bezczelnie wykorzystać. Oczywiście odmówiłem, bo nie zamierzam pracować dla firmy, która tak pluje na swoich potencjalnych pracowników. Totalny brak szacunku. Nawet jakbym nie spał wtedy to i tak mogłem być chociażby na spotkaniu, albo co innego. Zero wyobraźni i szacunku do drugiego człowieka.

Jak jej odmówiłem to spytała się łaskawym i desperackim tonem czy nie wysłać mi oferty na maila abym mógłbym kogoś znaleźć, to jej też powiedziałem że nie mam nikogo, ale ze ofertę może wysłać.
Chciałem aby wysłała żeby im odpisać żeby usunęli moje dane osobowe. Przez telefon te słowa są nic nie warte jeżeli rozmowa nie jest nagrywana. Jak się pewnie domyślacie, nie wysłała nic. Także muszę napisać na maila firmowego.

Firma to Nokia Wrocław. Słyszałem dużo negatywnych opinii o krakowskim oddziale. To jest w zasadzie taki lepszy Comarch. Natomiast nigdy żeby odwalali takie rzeczy.
Nie polecam, człowiek wkurzony na maxa. Nigdy nie podawajcie numerów telefonu przy rekrutacji.

5

Rekrutacja złożona z 5 kroków.
Każdy po 2 godziny.
Stawka jaka zaoferowali nie jest rynkowa.

7

Trochę od drugiej strony, ale zaaplikował do firmy w której pracuje jakiś ziomek podający się za mida, a najlepszym jego językiem był Python.
Koleś nie pamiętał keyworda do deklarowania funkcji...

Cała reszta rozmowy była w pytę niezręczna, bo chłop zupełnie nic nie ogarniał, doskonale wiesz ze go nie zatrudnicie, ale no nie wypada skończyć rozmowy szybciej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1