Doświadczenie komercyjne?

0

Hej!
Podczas studiów robiłem projekty freelancowe z frontu, przed pracą na freelansie odbyłem 3 - miesięczny staż z frontu i jeszcze trochę przepracowałem w tamtej firmie. Całkiem sporo projektów zrobiłem na freelancie i teraz chcę celować w pracę na etat.No i stąd pytanie czy to co robiłem na freelansie można uważać za doświadczenie komercyjne i wpisać w CV ? Czy tylko lokalna praca na etat jest uznawalna? Z góry dziękuję za odpowiedź!

0

Doświadczenie komercyjne to praca dla wąsatego szefa, a nie na swoim stołku. Możesz dołożyć projekty, w CV, dając link do tego githuba całego.
I liczyć na to, że się Tobą zainteresują. Połowa sukcesu jak wezmą Cię na rozmowę. Druga połowa zależy już od tego co im mądrego powiesz.

3

Tak, projekty freelancerskie spokojnie mozesz wpisac do CV. Najlepiej z linkami do dzialajacych stron. W drugiej kolejnosci do kodu - o ile mozesz go ujawniac.

7

Wszystko za co brałeś pieniądze lub co zarabia samo lub służy do zarabiania to doświadczenie komercyjne.

4

Oczywiście że dodaj. Przeciez te projekty robiłeś za $?

0

Moim zdaniem jak najbardziej można uznać te projekty za projekty komercyjne. Projekty komercyjne różnią się tym od projektów niekomercyjnych, że te pierwsze przynoszą korzyści w postaci pieniędzy. Jeżeli więc brałeś udział w projektach, za które Ci płacono to jest to projekt komercyjny. Inna sprawa, że jeżeli tworzyłeś jakieś projekty niekomercyjne, które są z jakiegoś powodu ciekawe to też możesz się tym pochwalić jeżeli chcesz.

1

Projekty dla organizacji non-profit też można uznać za komercyjne i warte wpisania do CV, o ile waga danej organizacji jest odpowiednia.
Czyli: schronisko dla psów - tak
grupa wsparcia na fejsbuku - zależy
blog Cioci Elżbiety o szydełkowaniu - niekoniecznie

0

Wszystko co robiłeś jako programista i jest używane przez osoby trzecie możesz wpisać jako doświadczenie zawodowe. To czy robiłeś to sam/z kimś/na zlecenie/za darmo/odpłatnie nie ma znaczenia o ile jesteś w stanie się obronić z znajomości kodu i jakoś tego jest zadowalająca dla Twojego nowego pracodawcy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1