ile najdłużej pracowałeś w jednej firmie?

0

Proszę o odpowiedzi, bo ja juz pracuje 5 lat w jednej firmie i zastanawiam sie czy w IT to nie za długo ;)

0

Jeśli wszystko ci pasuje w obecnej firmie no to wiadomo, że nie ma sensu zmieniać. Wszyscy mówią, że pierwsza praca to na max rok, a ja byłem ponad 4 lata, byłem tak długo jak wszystko mi pasowało.

1

Siedzenie wiele lat w jednej firmie w kontekście IT to zazwyczaj ograniczanie zarobków i możliwości rozwoju, poznania nowych narzędzi i ludzi od których można się czegoś nauczyć. Pracowałem w dużym korpo, w którym się używalo specyficznych technologii, które nie miały przekładki na inne firmy, które mógłby docenić takie doświadczenie. Efekt? Seniorzy, którzy zarabiają śmieszne pieniądze, ale nie mają wyboru, bo do innej firmy mogliby pójść na max juniora albo regulara.

1
wiewiorek napisał(a):

Proszę o odpowiedzi, bo ja juz pracuje 5 lat w jednej firmie i zastanawiam sie czy w IT to nie za długo ;)

nie ma na to reguły. jeśli finansowo nie masz na co narzekać i nie stoisz w miejscu ze skillem to nie ma co zmieniać pracy na siłę. pomijam skrajne przypadki typu toksyczna atmosfera w firmie albo żmudna i wysysająca robota.

1

Byłem w jednej firmie niespełna 4 lata, ale w tym czasie byłem bodaj w 5 zespołach. Zmieniałem technologie, ludzi i projekty. Raz zmieniłem, bo była akcja "wszystkie ręce na pokład", a innym razem na ochotnika, bo był projekt w Elixirze. Kolejnym razem były zmiany, które dotknęły wszystkie zespoły w korpo. Wcześniej jeszcze byłem jako QA na praktykach. Nie wyobrażam sobie robienie z grubsza tego samego długo. Teraz mam bardzo fajny projekt i zapowiada się na długoterminowy, ale w ciągu 10 miesięcy nie tylko koduję, ale też robię przejście na Dockera, skrypty w Pythonie, troszkę AWS itp.

1

Generalnie 2-3 lata to jest optymalny czas. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja w której w obecnej firmie realizuje się dużo projektów o odmiennych stackach które po prostu pozswalają się rozwijac. Chyba nie ma nic gorszego niz utknięcie przy jakiejs starej korpo-kobyle na kilka lat. Wypadasz z rynku.

0

Dwa lata dokładnie, i teraz nie wiem czy mam zaznaczyć 1-2 czy 2-3.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0