Wycena swojej pracy

0

Witam, chciałbym zapytać was jak wycenilibyście stanowisko na którym obecnie pracuje, które de facto ciężko nazwać. Rozliczam się za godzinę, obecnie dostaję 15zł netto [Warszawa] ale chciałbym pogadać z szefem o podwyżce.

Pracuję w firmie zajmującej się sprzedażą detaliczną, zrobiłem dla nich około 6-8 stron opartych na Wordpressie które tworzę używając gotowych szablonów, przy użyciu wtyczek typu drag&drop oraz dodając własny CSS. Ogólnie rzecz biorąc wszystko opiera się na pluginach z minimalną ilością własnego CSSa. Dodatkowo postawiłem dwa sklepy na Presta, zajmuje się wszystkim co związane z hostingiem od migracji stron, przez zakupy SSLi po kontakt z supportem etc. Czasami robię jakieś proste bannery na sklepy/strony w Photoshopie/GIMPie/Canvie, zdarza mi się testować jakieś CRMy, bawić się z Google Analytic, optymalizować stronki pod kątem SEO na tyle na ile pozwala WP, obsługiwać firmowego FB.

Jestem trochę "tym gościem od internetu" ale uważam że to dobra praca na chwilę obecną kiedy dopiero przyswajam podstawy Front-Endu który jest moim celem zawodowym.
Jak myślicie, ile takie stanowisko jest warte, zakładając ze szefostwo ciągle mówi że są z mojej pracy bardzo zadowoleni i efekty spełniają ich oczekiwania?

0

troche ciezko powiedziec ile mozesz dostac, musisz troche zdac sie na wyczucie ile szef moze dac bo do takiej pracy sa setki chetnych na darmowe staze za wpis do CV.

0

Poszukaj ogłoszeń z wymaganiami podobnymi do tego czym się zajmujesz. Możliwe, że znajdziesz ogłoszenia z widełkami. Jeżeli nie będzie widełek, to idź na rozmowę i sprawdź ile są w stanie zapłacić. Następnie jak dostaniesz ofertę od innej firmy, idź do swojego szefa i zaproponuje podwyżkę. Jeżeli się nie zgodzi, będzie mógł wybrać czy zostać czy iść do nowej firmy.

1

Nie ma co się oszukiwać, to, czym się zajmujesz to nie jest rocket science i kokosów na tym nie wyciągniesz. Z tego co kojarzę oferty na podobne stanowisko mają z reguły widełki rzędu 2-3k, więc może dostaniesz z dwie-trzy stówki więcej, ale jak chcesz podnieść swój sufit zarobkowy to musisz zmienić pracę, najlepiej na taką, gdzie będziesz się w czymś specjalizował (frontend), a nie robił wszystkiego po trochu.

0

W Warszawie np. Sii rekrutuje junior frontendwca z rocznym doświadczeniem za 2ooo zł brutto na umowie o pracę. Inna firma dla banku frontendowca z podobnym doświadczeniem zatrudni za też 25oo zł + VAT na działalności gospodarczej.

Szukaj tego rodzaju zleceń jak twoje w pracy dorywczej. Friontendu za wiele nie ma ale dla zobrazowania stawek LIDL w Warszawie zatrudnia do prostych prac pomocniczych (porządkowanie towarów na półkach, zbieranie pustych kartonów po towarach z półek) płacąc na umowie zlecenie przez agencję pracy tymczasowej 20 zł na godzinę brutto.

Twoje 15 zł (20 zł brutto) na frontendzie jest bardzo dobrą stawką jak na Warszawę. Dostajesz 20 zł brutto tylko dlatego, że są z ciebie zadowoleni, gdyby nie byli to by zatrudnili jednego z dziesiątek wchodzących w branżę za 15 zł brutto i bądź pewny, że za te 15 zł brutto mieliby dziesiątki gotowych do pracy na frontendzie.

0
Harald napisał(a):

Pracuję w firmie zajmującej się sprzedażą detaliczną, zrobiłem dla nich około 6-8 stron opartych na Wordpressie które tworzę używając gotowych szablonów,

Jak nie wyjdziesz poza gotowce to raczej ciężko będzie wycisnąć coś więcej, obecne doświadczenie i wpis w cv możesz wykorzystać jako atut, lecz jednocześnie obowiązkowo dodać codex wordpress i przynajmniej strukturalne php, zbudować swoje theme, czy proste wtyczki, widgety, wtedy jak ciebie kopną w dupę to masz solidne podstawy i raczej pewne oferty.
Inna droga to frameworki czy to php czy to js, ale tutaj już trzeba przysiąść bardziej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0