Appliscale - Kraków

0

Jakieś doświadczenia z tą firmą? Warto?

0

Podbijam!

3

Dzisiaj już sam mogę odpowiedzieć na pytanie - czy warto - jak najbardziej!

Firma stosunkowo młoda (4 lata?) i niewielka (<30 osób), na początku stawiała bardziej na outsourcing, teraz rozwijamy też własne oprogramowanie. Projekty z kilku branż, chociaż ostatnio chyba najbardziej stawiają na ad tech, czyli technologie reklamowe, real-time bidding i te sprawy.

Ciekawe projekty w małych zespołach, wiele z nich startuje od zera, więc jest mega-rozwojowo, a technologie możemy sobie sami wybierać. Szefostwo bardzo stawia na rozwój ludzi, mamy dużo do powiedzenia w zakresie tego, co chcemy robić - jest duża otwartość na zmianę projektu czy nawet naukę nowego języka. Nacisk jest jedynie na używanie AWS, co chyba ma duży sens. Do tego fajna, nieformalna atmosfera, liczne integracje, ruchome godziny pracy i możliwość pracy zdalnej. Szerokie możliwości edukacji własnej (nawet w godzinach pracy) plus nie ma problemu z finansowaniem kursu/certyfikatu, itp. Firma zdecydowanie stawia na zaufanie wobec ludzi, a nie patrzy im na ręce.

Pod względem biznesowym też się chyba dobrze układa, bo wpada kontrakt za kontraktem, więc ciągle trwają intensywne rekrutacje.

Tak mi się podoba, że aż zdecydowałem się tutaj trochę pospamować, ale naprawdę jestem zadowolony z pracy w Appliscale, więc mogę polecić ;-)

PS
Aha - jeszcze jedno - ja znalazłem zatrudnienie na stanowisku juniorskim. Z mojej perspektywy - na pewno jest się od kogo uczyć, a luźna i bezstresowa atmosfera sprzyja przyswajaniu wiedzy. Co do mojego zakresu obowiązków - daleko wykracza poza kodzenie (w moim przypadku - w javie). Oczekiwania są takie, że nauczę się branży, w jakiej pracuję, że będę poznawał AWS i narzędzia DevOpsowe, wreszcie nie ma "osobnych" QAów, którzy testowali aplikacje, czy analityków, którzy nam narysują diagram klas - wszystko musimy (my, developerzy) robić własnoręcznie. A jak się już ogarnę - wsiądę w samolot i polecę do Nowego Jorku, pogadać z klientem. Albo dostanę nowy projekt w nowym języku. Mi to jak najbardziej odpowiada, ale pewnie nie każdemu taka kultura będzie pasować. Zaznaczam jednak, że pracuję nad autorskim, Appliscale'owym projektem, praca kontraktorów może wyglądać trochęi naczej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0