Wątek przeniesiony 2020-11-08 22:36 z Kariera przez cerrato.

Revolut - Kraków

0

Zastanawiam się nad aplikowanie na stanowisko Senior Backend Developer (Java lub Scala). Czy ktoś mógłby podzielić się wiedzą na temat atmosfery pracy, projektu, zarobków, czy mają B2B itp.. Ogólnie czy firma warta uwagi czy lepiej unikać ?

Są od niedawna w Krakowie stąd nie wiele jeszcze można znaleźć w internecie.

0

Ktoś ma jakieś świeże informacje?

0

Widziałem dzisiaj widły 14 do 20, to odnośnie zarobków.

0

Odkopuję temat. Ktoś ma coś do powiedzenia na temat tej firmy?

0

Witajcie, obecnie pracuję w Revolut jako Backend Engineer w jednym z zespołów Retail.

O samych zespołach jak i procesie rekrutacji możecie przeczytać tutaj - https://www.facebook.com/RevolutPolska/posts/375268403258669

Chętnie odpowiem na wasze pytania, choć uczciwie mówiąc nie zaglądam często na forum, dlatego też w szczególności zapraszam do kontaktu via LinkedIn.

9

Brałem jakiś czas temu udział w rekrutacji na stanowisko backend engineer. Sami do mnie napisali. Trzeba było napisać apkę w Javie lub Scali, która służy do symulacji przesyłania kasy między kontami i wystawia API restowe. Można było użyć dowolnych rozwiązań, ale nie można było używać Springa. Dane można było trzymać w pamięci i nie trzeba było robić autoryzacji. Napisałem dość szybko tę apkę włącznie z testami, dokumentacją, etc. Może ze 3 lub 4 popołudnia na to poświęciłem. Dostałem bodajże po tygodniu w odpowiedzi jedno zdanie: "no concurrency handling" i dziękujemy panu pomimo, że nie było to podane explicite w wymaganiach. Brak concurrency handling to był deal breaker. Zero komentarza do pozostałej części kodu. Później wprowadziłem poprawkę z obsługą concurrency i wysłałem maila, ale nikogo już to nie obchodziło ¯_(ツ)_/¯.

Może przyda się ten pro-tip jakimś potencjalnym kandydatom i przynajmniej będziecie wiedzieli na starcie za co Was mogą odpałować.

0

@wiciu Dostałem to samo zadanie. Jest notka, że aplikacja będzie używana przez wielu end-userów co sugeruje wielowątkowość. Może dodali to po tym, jak 90% zadań była bez wielowątkowości:)

0

Ja swego czasu pisalem podobne zdadanie ale dla innej firmy. Napisalem proste rozwiązanie bez wspolbieznosci. Dostalem feedback ze jest ok. Po jakim czasie kolega dostal to samo zadanie w tej samej firmie. Zrobil je na wypasie(bardzo dobry, doświadczony developer) dostal feedback, ze rozwiazanie zbyt zawile i nie dostal zaproszenia na dalsza czesc rekrutacji. Jako ciekawostka ten kolega robi u nas w firmie wewnetrzne szkolenia z clean code i DDD

0

Podobno w Revolucie ciężko się pracuje https://antyweb.pl/ceo-revolut-dramat-zarzadzanie/.
To o marketingu, ktoś wie czy problem dotyczy również developerów ?
Ja aplikowałem do nich niewiele po otwarciu biura w Orange Office Park. Również miałem to zadanie z transakcjami pomiędzy kontami. Zrobiłem wsparcie dla wielowątkowości ;) Następnie bez informacji zwrotnej o programie zaprosili mnie na kolejny etap, którym była zdalna rozmowa techniczna z dwoma Rosjanami po angielsku. Trwała niecałe 2h i pytali tylko z baz danych. Nawet w kontekście projektów jakie realizowałem w przeszłości, tylko baza ich interesowała. Nie poszło mi najlepiej dlatego nie było dla mnie zaskoczeniem, że na tym etapie moje rekrutacja została zakończona. Jedynie mnie zdziwiło, że w uzasadnieniu podali, że nie wystarczająca znajomość Javy, przy czym na rozmowie w ogóle z Javy nie pytali ;) Mimo wszystko poziom rekrutacji był dość profesjonalny także myślałem aby za jakiś czas znowu spróbować.

0

Rekrutowałem się jakiś czas temu jak startowali w Krakowie, ale po krótkim researchu w internecie i paru pytaniach czym rzeczywiście miałbym się zajmować w projekcie, sam odpuściłem. Teraz widzę, że dobrze zrobiłem. Oczywiście niektórym może pasować taka kultura pracy, a i wpis w CV dość atrakcyjny.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0