Wątek przeniesiony 2018-10-18 13:41 z Off-Topic przez furious programming.

Prywatna opieka zdrowotna. Jaką wybrać? Medicover, Enel-med, Luxmed

0

Cześć,
mam w firmie do wyboru prywatną opiekę zdrowotną w jednej z tych trzech firm. Czy ma ktoś porównanie? Korzystał z przynajmniej dwóch z nich i ma punkt odniesienia?
Proszę o posty tylko zalogowanych użytkowników z jakimś dorobkiem postów, żeby uniknąć marketingu szeptanego.

Ja korzystałem do tej pory z Enel-medu na śląsku. Nie mam zastrzeżeń. Na 10 lekarzy z którymi miałem tam kontakt, trafił się tylko jeden bardzo niemiły i rozgoryczony. Terminy do specjalistów mogłyby być trochę krótsze. W najgorszym przypadku na gastrologa czekałem jakieś 2-3 miesiące ;/ ale np. pediatrę od przeziębienia można mieć na drugi dzień. Na wizytę u ortopedy trzeba czekać około 5-7 dni.

0

Miałem raz w tym samym momencie pakiety w Medicoverze i w Luxmedzie. Wybrałbym Luxmed:

  • większy wybór (lekarzy specjalistów, badań itd),
  • więcej placówek (w każdym razie w Poznaniu),
  • zazwyczaj krótsze kolejki (nigdy mi się nie zdarzyło żebym w Luxmedzie na wizytę czekał dłużej niż w Medicoverze, a odwrotnie to już często ;) )

Te terminy do specjalistów to są też pewnie uzależnione od miast - ilości placówek, ilości mieszkańców, dostępnych lekarzy itd.
A co do samych lekarzy. Zazwyczaj pracują oni w kilku miejscach. Pewnie wielu pracuje i w Luxm, i w Medi. Zawsze jak się zapisuję do nowego lekarza to szukam o opinii nim w necie.

0

Słyszałem od lekarzy w rodzinie, że enel-med płaci im mniej niż na etacie z NFZ, co jest trochę dzwine, bo panuje przekonanie, że w prywatnej przychodni powinno się zarabiać lepiej niż w państwowej. Ile w tym prawdy, Panowie?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1