Opieka zdrowotna za granicą.

0

Z tego co się orientuję niektórzy z Was nie mieszkają na stałe w kraju. Ma ktoś jakieś przejścia z leczeniem się za granicą? Ktoś może korzysta z niemieckiej służby zdrowia? Szczególnie interesuje mnie kwestia chorób przewlekłych; czy wydawanie recept na leki odbywa się tak jak u nas (np. limity wg ustalonych dawek)? I czy ktoś może próbował zrealizować polską receptę poza granicami kraju?

I czy jakbym ładnie poprosiła o sprawdzenie jednej rzeczy, czy jest w ogóle dostępna ( i w jakiej cenie), to znalazłby się chętny na przespacerowanie się do apteki? : )
Moje okoliczne zapierają się, że to czego chcę nie jest już produkowane.

0

Nie wiem jak jest w Niemczech, ale mieszkałem trochę w Holandii. Jeżeli nie jesteś ciężko chora, to na 99% lekarz przepiszę Ci paracetamol i powie,że niedługo przejdzie. W Holandii antybiotyki są przepisywane na prawdę dopiero gdy zajdzie taka konieczność. Każdy kto tam żył przez jakiś czas powie Ci, że oni na wszytko stosują paracetamol. Kiedyś poszedłem do apteki, bo moją koleżankę bolało ucho(chciałem jakieś krople),ekspedientka mi na to żeby wzięła paracetamol właśnie i że śmiało można brać 8 tabletek dziennie:) Leki na receptę są pokrywane z obowiązkowego ubezpieczenia i o ile się nie mylę, to w Niemczech i paru innych krajach jest dokładnie takie samo ubezpieczenie (taka niebieska karta, przypominająca kredytową). Na recepcie będą limity, tak jak w Polsce. Właściwie nic więcej nie wiem, pewnie za dużo nie pomogłem, ale starałem się jak mogłem:)

0

I czy ktoś może próbował zrealizować polską receptę poza granicami kraju?
Kumpel twierdzi że kupował w Niemczech na polską receptę. Recepty nawet nie zabrali, czyli mógłby ją zrealizować drugi raz w Polsce ;-)

I czy jakbym ładnie poprosiła o sprawdzenie jednej rzeczy, czy jest w ogóle dostępna ( i w jakiej cenie), to znalazłby się chętny na przespacerowanie się do apteki? : )
A może zadzwonić? ;-)

0

Ale pewnie zapłacił pełną kwotę? Ja bym chciała wiedzieć, czy da się jakoś przy okazji ze zniżką wymataczyć : >

Dzwonienie jest akceptowalne też : ). O te igiełki chciałabym się dowiedzieć: http://www.fabrykazdrowia.pl/info/novo_fine_igly_31g_x_6mm_10_szt-24279.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-12&utm_content=24279#nclid=e28b59865b59a5f9f77172f97df2f679

Jest jeszcze drugi typ, w żółtych opakowaniach, ale są większe i bym sobie krzywdę jedynie zrobiła i te mnie nie interesują.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1