Junior Frontend Trójmiasto - wymagania do pierwszej pracy

Odpowiedz Nowy wątek
pavelus
2018-07-13 10:47
pavelus
0

Zaczynam bez szablonów typu mam tysiąc lat programowaniem zainteresowałem się w kołysce, jestem rzeźnikiem i chcę się przekwalifikować, ani też ukończyłem 48 godzinny kurs htmla online i chcę zarabiać 5 tysięcy., ale też bez czarnowidztwa typu co roku uczelnie w regionie opuszcza milion absolwentów informatyki i sześć milionów bootcampowców, więc musisz mieć umiejętności javascript senior ninjy by zostać zaproszonym na staż.

Jakie realnie umiejętności (to co piszą w ogłoszeniach to czasem inna sprawa) powinien posiadać junior frontend w trójmieście by przejśc rekrutacje? Zapewne rynek trudniejszy jak warszawski. Załóżmy brak studiów.

angielski B1/B2
HTML, CSS (SCSS/SASS/LESS/STYLUS) - wiadomo
JS (+ Jquery, AJAX itd) plus podstawy popularnego freamorka (React/Angular/Vue)

portfolio: czy wystarczy onepage z odnośnikami do np 5 niekomercyjnych małych projektów pokazowych?

Czy na tym etapie dla junior fronta konieczne jest douczenie się często wymaganych dodatkowych rzeczy jak znajomość SQL/NoSQL, podstawy backendu w PHP, "mile widziany TypeScript" albo w drugą stronę "dodatkowo wymagana dobra znajomość programów graficznych".?

Pozostało 580 znaków

2018-07-13 11:00

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 5 godzin temu

Lokalizacja: Piwnica

0

zależy, są firmy, które bardziej szukają fullstacka do kodzenia stronek/sklepów, są takie które szukają wyłącznie fronta do aplikacji z React/Angular/Vue, na pewno jak liźniesz php/python to cie nie zabije (a psyche wzmocni+skille na dorobienie prywatnie), a szansa większa jest na zaczepienie

portfolio+github+jakiś blog+stronki się przyda


Pozostało 580 znaków

Malarz Pokojowy
2018-07-13 11:32
Malarz Pokojowy
0

Programista, jeden z najlepiej płatnych zawodów w Polsce ma dorabiać prywatnie po pracy?

Pozostało 580 znaków

2018-07-13 14:42

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 11 miesięcy temu

0

Rynek dla Junior Frontendowcow w 3miescie jest bardzo trudny i cos w tym jest ze oprocz JS i frameworka byloby dobrze liznac jakas Jave czy Pythona - nie zabije, a wzmocni. Mozliwe, ze dostaniesz do domu zadania do zrobienia, ktore zadecyduja, czy przejdziesz na drugi etap. Albo skonczysz jak ja - zatrudniony jako Junior Front End, a pracujacy jako PL/SQL Developer. Zycie potrafi byc baaaardzo zabawne ;-)

Pozostało 580 znaków

MR
2018-07-13 20:45
MR
0

Od ponad pół roku jestem juniorem w całkiem fajniej firmie w Trójmieście. Większość naszych produktów na froncie mamy w React'cie i Vanilla JS. Na rekrutacji miałem kilka pytań o ogólne podstawy (protokół http, pamięć przeglądarki, itd., gita, IDE, poruszanie się po projekcie i rozwiązanie jakiś konkretnych problemów), kilka o html'a i css'y, ale większość właśnie o React'a i JS'a. Zadanie rekrutacyjne też miałem do napisania w domu w React'cie - dostałem end-point i miałem napisać appkę, która odwzoruje widok, który dostałem na screenie. Samą rekrutację fajnie wspominam - od wysłania CV do momentu, kiedy zaproponowali mi pracę minął równo tydzień. Zacząłem od 3mc stażu, gdzie przez pierwszy miesiąc pisałem sam wersję mobile aplikacji, a senior, który mnie zatrudniał robił mi code review i podpowiadał w jaki sposób konkretne problemy rozwiązać. Appka była przewidziana na 3 miesiące mojego stażu, ale jakoś po półtora miałem ją skończoną, więc wszedłem już w inne taski i zadania :-)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0