Junior Java wymagania

0

Cześć,
Pytanie do osób które mają rozeznanie na rynku pracy w Warszawie.
Czy na junior java dev lub jakiś staż wystarczy znajomość:

Java SE 8
SQL (MySQL)
Git
Maven
JUnit
Podstawy HTML5, CSS3
Podstawowa obsługa linuksa
Angielski B2

Zastanawiam się, czy jest jakaś szansa na pierwszą pracę bez znajomości Spring oraz Hibernate? Czy bez tego nie ma sensu nawet aplikować ?

1

Odpowiem szybko, póki nikt jeszcze pana Seligi nie wrzucił. Aplikuj. W najgorszym przypadku nabierzesz doświadczenia w rozmowach rekrutacyjnych

0

Najważniejsze żebyś miał dobrze opanowane** podstawy Javy**. Jak to ogarniasz to nie powinno być problemu.
Warto jednak, żebyś przynajmniej zorientował się czym jest Spring, DI, kontener IoC i po co się to wykorzystuje + podstawowe adnotacje i konfiguracja.
Na rozmowie pewnie padnie pytanie o Springa, nawet jak go w CV nie umieściłeś.

0

Tak jak kolega wyżej napisali, aplikuj ! Niedawno byłem w podobnej sytuacji, dużo nie programowałem, ale usiadłem z miesiąc ogarnąłem wszystko to co może się przydać na rozmowie kwalifikacyjnej. Dla juniora rzadko się spotyka testy z pisania kodu więc przyłóż się do teorii. Ja dostałem pracę po 5 rozmowach wiec jak widzisz nie byłem zbyt dobry :)

0

Jeśli "Java SE 8" oznacza posiadanie OCP to spokojnie tak, wystarczy.

0

Springa i hibernate szybko Ci wytłumaczą. Nie na tyle zebyś "znał" cały framework ale zeby był wstanie coś zakodzić, resztę będziesz doczytywał na bieżąco. Wysyłaj CV gdzie się da, w najgorszym przypadku się dostaniesz

0

No ale musisz jeszcze gdzieś zdobyć min 2 lata doswiadczenia komercyjnego zanim wyslesz cv .Powodzenia

1

Nie wystarczy, zwłaszcza biorąc pod uwagę aktualny poziom wejścia w javie. Po drugie to co wymieniłeś to całkiem rozległe tematy, włączając w to jave 8 i paradygmat funkcyjny. Uważnie określaj co umiesz, bo możesz mieć niemiłą przygodę na rozmowę o prace, poza tym nie napisałeś czy studiujesz. Bez studiów zapomnij o stażu, a na juniora umiesz za mało (o ile by cię zaprosili w ogóle na rozmowę bez statusu studenta/studiów). No sorry, tak to wygląda w javie, wybrałeś złą technologię.

2

Nie słuchaj pana wyżej. Doucz się trochę jak działa model mvc a szczególnie w Springu. Zrób jakiegoś prostego cruda(nawet bez bazy) podstawowego, żebyś przynajmniej odrobinę w praktyce wiedział jak to działa. Zarzuć Lambdką jakąś to już w ogóle będzie supcio. I możesz próbować, za którymś razem Ci się uda, a może nawet za pierwszym! Zależy od firmy. Ale to na staż, na juniora jednak trochę więcej potrzeba.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1