Inne specjalizacje w IT

0

Czy znajomość języka programowania ( dokładnie OOP) + Framework/SQL/GIT/ itd. można wykorzystać w innych specjalizacjach w IT lub nawet w innej branży? Siedzenie 8 godz. przy kompie dzień w dzień może być męczące i szkodliwe dla zdrowia (wzrok,kręgosłup). Jakie stanowiska oprócz zawodu programisty można objąć znając takie technologie?

4
  • można być np. administratorem powierzchni płaskich
  • ekspert utrzymania ruchu w przy automacie do kawy
  • analityk procesów dostawczych ( np. posiłków dla reszty zespołu )
  • specjalista do spraw optymalizacji kolejek do kuchenek mikrofalowych lub innych 'robotów' kuchennych
  • level designer dla firmowych piłkarzyków
0

Tego kodu telepatycznie pisać nie będziesz, więc nie wiem czego oczekujesz. Możesz zostać analitykiem z technicznym backgroundem ale interakcja z klientami wpływa o wiele gorzej na zdrowie niż siedzenie przez 8h (nie wspominając o tym że i tak siedzisz w biurze chyba że czasami latasz sobie w delegacje)

0

Czy znajomość języka programowania ( dokładnie OOP)

nie słyszałem o takim języku OOP.

Czy znajomość (...) programowania (...) można wykorzystać w innych specjalizacjach w IT lub nawet w innej branży?

znajomość programowania rozwija myślenie, więc umiejąc programować, masz ułatwiony start w rzeczach, które wymagają myślenia. Nawet doktorem filozofii jakbyś chciał zostać, to umiejąc programować masz od razu lepszy start (bo filozofia to trochę jak programowanie, tyle, że obracasz koncepcjami filozoficznymi zamiast myśleć o koncepcjach IT).

0

Analityk i Project Manager powinni być byłymi programistami. Najbardziej możesz zróżnicować sobie zadania zakładając własną firmę, na początku powinieneś być człowiek all-in-one. Zależy oczywiście od tego z kim będziesz to robił, ale na początku na pewno robiłbyś wiele innych rzeczy oprócz programowania.

1
shinya56 napisał(a):

Czy znajomość języka programowania ( dokładnie OOP) + Framework/SQL/GIT/ itd. można wykorzystać w innych specjalizacjach w IT lub nawet w innej branży?

  1. Możesz zostać wdrożeniowcem lub szkoleniowcem, wtedy oprócz programowania będziesz również miał częsty kontakt z ludźmi, odbierał telefony, szkolił ludzi, często wyjeżdżał w delegacje.
  2. Możesz zostać wykładowcą na uczelni, podobnie jak wyżej częsty kontakt z ludźmi.
  3. Możesz przebranżowić się na automatyka lub serwisanta elektroniki np. komputerów samochodowych.
  4. Tworząc oprogramowanie zdobywasz kompetencje związane z tematyką tego oprogramowania np. analityka finansowa, zarządzanie przedsiębiorstwem, logistyka. Możesz z czasem przejść do biznesu dla którego tworzyłeś oprogramowanie.
1

Siedzenie 8 godz. przy kompie dzień w dzień może być męczące i szkodliwe dla zdrowia (wzrok,kręgosłup).

Naucz się pisać nie używając wzroku -


Wtedy możesz programować leżąc w parku, domu, ew. na plazy mając słuchawki na uszach i klawiature pod rękami.
Może też znajdziesz coś do pisania bez klawiatury.

1
shinya56 napisał(a):

Siedzenie 8 godz. przy kompie dzień w dzień może być męczące i szkodliwe dla zdrowia (wzrok,kręgosłup)

Na pewno mniej męczące niż noszenie worków z cementem i mniej szkodliwe niż wdychanie oparów w zakładach chemicznych ;)

IMO dziwi mnie to podejście - po pracy można wsiąść na rower, pobiegać czy tam poprzerzucać parę kilogramów jak ktoś lubi. 3-4 godziny niezbyt intensywnych ćwiczeń w tygodniu i mogę siedzieć przed komputerem do woli (jak studiowałem, pracowałem i ciągnąłem swoje projekty to plecy czasem bolały - ćwiczenia rozwiązały problem).
Okulary zakładam od końca podstawówki, a od końcówki liceum okulary wymieniam tylko dlatego, że szkła się zużywają (ryski itp.).

0

Wdrożeniowiec ERP na jakim poziomie musi umieć programować? SQL to podstawa i to dobra znajomość. Do tego doświadczenie w branży, gdzie to oprogramowanie będzie wdrażane tj.przedsiębiorstwa, centra logistyczne.

Systemy zarządzania produkcją jest mi najbliższą opcją. Wynika to z doświadczenia w innej branży. Konsultant\wdrożeniowiec musi mieć doświadczenie komercyjne w programowaniu?

0
shinya56 napisał(a):

Konsultant\wdrożeniowiec musi mieć doświadczenie komercyjne w programowaniu?

Byłoby dobrze żeby takie posiadał, ponieważ rozwiązania klienckie często są bardzo złożone. Na pewno musi potrafić programować, bez tego się raczej nie obędzie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0