Praca za granicą

0

Witam.
Jestem magistrem/inżynierem informatyki.
Od 4 lat pracuje jako programista (java,C# głównie, i trochę PHP ale doszkalam go).
W Polsce nie jest żle, lecz myślę jednak nad zmianą kraju na stałe. Myślałem na Niemcami ale tam chcą język niem. I tu moje pytanie jakie kraje polecacie???
Dodam, że mówie bardzo dobrze po angielsku.

0

Nie w każdym niemieckim software housie wymagają niemieckiego. Jeżeli chodzi o start upy to dogadasz się po angielsku. Jeżeli o korpo to niemiecki :).
A praca zdalna?

0

W Niemczech w IT bardziej Ci sie rosyjski przyda niz niemiecki... a tak to wszyscy mowia jako tako po angielsku. Brak niemieckiego utrudnia nieco zycie poza firma, w urzedach cos tam po niemiecku zalatwisz jak mieszkasz w sporym miescie, ale na wiosce zapomnij, wszelkie pisama i sprawy tez po niemiecku.

0

Jak przeglądałem oferty w Monachium to 90% był potrzebny J.Niemiecki, a poza tym Niemcy zaczęły trochę odstraszać imigrantami, a szukam miejsca na stałe. Macie też inne sugestie krajów z własnego doświadczenie.

0

Wyjazd do Holandii

zostawie to tutaj

0

jedz do azji :)

edt: wiekszosc krajow jest dobra - korea pd, japonia, chiny, hong kong, singapur, taiwan, australia, nowa zelandia (to jesli chodzi o wyzszy poziom rozwoju, jesli nie masz nic przeciwko wiekszej przygodzie to jest wiecej dobrych miejsc)

0

Jedź do Szwajcarii, jak nie to Bawaria no i UK...

0

@syan1309: to może napiszesz co Ciebie najbardziej interesuje. Bo na razie widzę, że wszystko na nie :)

Irlandia?

0

Pytanie do osób mieszkających w UK i IRL czy rzeczywiście jest tak żle z imigranatmi jak mówią i czy jest dużo huliganki i po nocach lepiej nie chodzić.
Czy w UK i w Irlandi idzie kupić dom/mieszkanie czy to jest na tyle drogie że nawet programiści nie są w stanie?

0

Ja też zamierzam wyemigrować po skończeniu studiów i rozważam akurat takie kierunki jak Szkocja / Szwajcaria / Hiszpania / USA / być może i nawet Australia / Nowa Zelandia dla sprawdzenia ciekawego miejsca ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1