Uczelnia a praca za granicą.

Odpowiedz Nowy wątek
Krwawy Pomidor
2018-10-07 17:36
Krwawy Pomidor
0

Hej, orientuje się może ktoś czy przy aplikacji do pracy zdalnej firmy sprawdzają prestiż lub poziom ukończonej uczelni? Jeśli chce pracować zdalnie albo nawet stacjonarnie w U.S to uczelnia ma znaczenie? Może wystarczy mgr z informatyki i tyle. Wiadomo że jest sporo innych i bardziej istotnych zmiennych. W większości ogłoszeń jest nice-to-have przy edukacji więc pewnie nie zaszkodzi wrócić na studia i wkoncu je skończyć :)

Pozostało 580 znaków

2018-10-07 18:11

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 11 godzin temu

Lokalizacja: Hong Kong

2

z moich szacunkowych badan ;) wynika ze 99% firm za granica nie odroznia agh od szkoly rolniczej z limanowej.
jak nie masz inz/mgr to troche to moze to zepsuc pierwsze wrazenie (zwlaszcza jak w cv malo dosw a firma to korpo z wielkim ego), ale jesli juz dojdzie do rozmowy to weryfikacja przebiega za pomoca pytan o to co jest wymagane do pracy a nie o to jakie wyklady/laborki miales i na jakim poziomie.

Być może tak, ale MIMUW to ma markę światową. - watek 2018-10-14 18:07

Pozostało 580 znaków

Krwawy Pomidor
2018-10-07 21:38
Krwawy Pomidor
0

Spoko, z chęcią bym tu został bo pracując zdalnie można sporo zarabiać i żyć na fajnym poziomie ale mając półrocznego synka i patrząc na polski social dla nierobow coraz częściej myślę o Kanadzie albo USA. Będzie to pewnie mega trudne ale podobno do zrobienia. :)

No akurat jak masz dzieci to w USA, będzie Cię to kosztować drogo. Zwłaszcza jak chcesz je wykształcić. Byle szkółka o poziomie szkoły rolniczej z limanowej będzie Cię kosztować pewnie połowę rocznej pensji / rok. Bo nie mówię o Stanford czy Berkeley, bo na te to trzeba odkładać kasę od narodzin dziecka. :) - Krolik 2018-10-08 11:04

Pozostało 580 znaków

2018-10-08 11:07
Moderator

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 6 godzin temu

0

Hej, orientuje się może ktoś czy przy aplikacji do pracy zdalnej firmy sprawdzają prestiż lub poziom ukończonej uczelni?

Raczej nie. Raczej sprawdzają umiejętności i doświadczenie.
Uczelnia ma wpływ tylko taki, że jeśli robiłeś na uczelni coś zbliżonego do dziedziny, którą będziesz się zajmował w pracy, to mogą o to pytać. Np. w moim przypadku fakt, że robiłem doktorat z baz danych miało pozytywny wpływ na przebieg rozmów rekrutacyjnych.

Pozostało 580 znaków

2018-10-13 12:36

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 6 dni temu

Lokalizacja: Kraków

0

@katelx: za ten cytat "wynika ze 99% firm za granica nie odroznia agh od szkoly rolniczej z limanowej." worek złota... 10/10

Przechodząc do tematu. W ogromnej większości firm nie ma to znaczenia. Odpuśćmy sobie to magiczne "a w firmach zagranico..." bo rzeczywistość ujednolica się coraz bardziej - polskie firmy mają podobne praktyki do tych na zachodzie, a te zachodnie do tych w Polsce. Jak masz doświadczenie, powiedzmy jakiś wkład w community (to zauważyłem, że liczy się nieco bardziej niż u nas), no i wiedzę, to przyjmą cię wszędzie.


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0