Scalac, SoftwareMill opinie

Odpowiedz Nowy wątek
Mały Karpik
2017-02-01 17:34
Mały Karpik
0

Macie jakieś info o SoftwareMill, Scalac, co to za firmy? Dają radę?

Pozostało 580 znaków

Czarny Krawiec
2017-05-06 14:06
Czarny Krawiec
0
Biały Krawiec napisał(a):

A czy tam szukaja tylko ultra seniorow a mid nie ma czego tam szukac? ?

Pozostało 580 znaków

wirus9
2017-05-06 16:27
wirus9
0

nie masz jak mid czego tam szukać. Poza tym typowa nerdownia, normalni ludzie unikają takich firm.\
Tym bardziej że płace słabe.

Pozostało 580 znaków

2019-10-24 00:08

Rejestracja: 9 miesięcy temu

Ostatnio: 5 miesięcy temu

2

Miałem przyjemność porozmawiać z jedną i z drugą firmą. Polecam prześledzić choćby LinkedIn ile czasu przeciętnych 10 czy 20 developerów spędza tam czasu. Można też podpytać niektórych znajomych. Wiadomo, że każdy ma swoje racje ale opinia to opinia. Co do GoWork to nawet nie wiesz czy to konkurencja, niezadowolony klient, hejterzy, jakiś nieogar czy faktycznie pracownik z którym nikt nie chce rozmawiać i poczuł potrzebę uzewnętrznienia się poprzez spisanie żali. Niemniej jak odejmiesz posty kandydatów, a jest sporo wpisów zawierających wątki wyniesione z czterech ścian to świadczy to bardzo o firmie. Może tyle o wyciąganiu opinii z "internetów".

Zanim zabierzemy się za ocenę to warto przyjrzeć się modelowi działania, procesom, rynkom na jakich operują. Takim firmom jest ciężko zbudować markę, pozyskać prestiżowych klientów, a więc i przyciągnąć sensowne budżety. Działanie w modelu "lean" oznacza nic innego jak ogromną optymalizację kosztów. Za rozwój biznesu odpowiada zaledwie kilka osób. Pewnie nie ma budżetu na BI (business analyst), QA (testera), TPM (technical project managera), delivery managerów wobec czego developerzy przejmują sporo obowiązków. W takim ekosystemie nie ma zbyt wiele miejsca na naukę, eksperymenty, popełnianie błędów. Oni szukają szakala, który w dniu 0 wejdzie i pozamiata, a nie zawodnika który rokuje i warto w ją / niego zainwestować bo za chwilę będzie wymiataczem.

Jakie oferują stawki? Jak dla mnie są to bardzo przeciętne kwoty. Dolna granica to 400 zł parę zł na dzień. Na b2b to nawet nie 100 EUR za dzień. Jeśli ktoś faktycznie chce działać w Scali, Kotlinie to proponuje dać sobie chwilę na poznanie tych technologii i uderzenie do zachodnich firm. Tylko zanim wyślecie cv to zorientujcie się ile płacą w danym mieście u naszych zachodnich sąsiadów bo tam cena nie czyni cudów, a zejście poniżej jakiejś kwoty będzie wzbudzać obawy co do waszych kompetencji.

Orientujesz się może, czy te stawki, które podają w internecie mogą być realnie wyższe, albo czy polecasz jakieś konkretne zachodnie firmy? Nawet zastanawiałem się, czy nie uderzać do jednej z tych firm, bo fajny mają PR i widać, że pracują tam ogarnięci ludzie, ale w internecie przeczytałem, że rekrutacja jest czasochłonna, trwa chyba z miesiąc, a kasa nie jest wcale konkurencyjna względem innych firm. Jakby podnieśli stawki, to może bym aplikował. - wiciu 2019-10-24 08:29
Jak ktoś nie dba o PR to pozyskanie sensownych pracowników czy klientów jest mało realne. Wiele firm gra tą kartą i o niczym to nie świadczy. Widły to raczej chwyt marketingowy i pod wątpliwość poddaję czy na start dojdziesz pod górne stawki. Zapytaj też ich na jaki czas są zamrożone podwyżki. Na ogół jest to rok czasu od momentu przyjęcia. Negocjuj wysoko bo potem trudno jest wejść na sam szczyt. Jak znasz angielski to podarowałbym sobie krajowe firmy. Na twitterze jest https://twitter.com/ScalaJobboard czy https://twitter.com/functionaljobs sporo pracy ze scala. - mealtdown 2019-10-24 08:43
Negocjuj wysoko bo potem trudno jest wejść na sam szczyt. - to akurat dotyczy chyba każdej firmy niezależnie od tego, jak kto się stara i jakie ma kompetencje. Dzięki za linki. - wiciu 2019-10-24 08:49

Pozostało 580 znaków

2020-01-14 09:19

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 1 tydzień temu

2

Jako pracujący sporo lat w SoftwareMill tylko wyjaśnię kwestie stawek, bo to co napisał poprzednik (stawki od 400zł) mocno odbiega od tego jak jest u nas aktualnie :)

  • Frontend Developer (Mid/Senior): 600-900zł
  • Scala / Java Mid Deveveloper: 550-750zł
  • Scala / Java Senior Deveveloper: 750-900zł
  • DevOps Engineer: 750-900zł

Wszystkie wartości netto na B2B, max w firmie do osiągnięcia po kilku latach to w tej chwili 20% więcej niż to co w ogłoszeniach. Co około 2 lata robimy odświeżanie stawek, zarówno w ogłoszeniach jak i dla aktualnie pracujących (taka dodatkowa podwyżka), żeby były bardziej spójne z aktualnymi stawkami na rynku.

edytowany 1x, ostatnio: Tomek-D, 2020-01-14 09:21

Pozostało 580 znaków

2020-01-14 11:13

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 44 minuty temu

6
qbns napisał(a):

ScalaC na pierwszy rzut oka wygląda na firmę, w której można się szybko rozwinąć i spotkać wartościowych ludzi. Niedawno startowałem na Front enda - dostałem zadanie rekrutacyjne (bardzo ciekawe!) do rozwiązania w parę tygodni (tzn. jeśli nie masz pracy i rodziny to zrobisz w tydzień), które wymaga dużo pracy zarówno po stronie backendu jak i frontu (może nawet więcej po stronie back-endu) i z racji tego, że po prostu znalazłem równie atrakcyjną ofertę, która nie wymagała takiego produkowania się, podziękowałem - ale na pewno nie jestem zawiedziony, a nawet trochę żałuję, że się nie starałem.

Bezczelne marnowanie czasu kandydata. Ten czas jest warty dla doświadczonego programisty kilka tys złotych, a potem oni poświęcą na sprawdzenie tego może z godzinę, i całkiem możliwe że do zatrudnienia w końcu nie dojdzie bo kandydat nie spodoba się na rozmowie, albo znajdzie się ktoś lepszy lub tańszy. Odwracając sytuację, każda firma zaśmiałaby się w twarz programiście który zażądałby zapłacenia sobie za przyjście na rozmowę, a frajerzy się jeszcze cieszą kiedy są tak robieni w h*ja.

Nie rozumiem, przecież rekrutacja działa w obie strony - Ty również masz okazje dowiedzieć się czegoś o firmie. Rekruterzy też mogliby wystawić Tobie rachunek, oni tez poświęcają swój czas. - Charles_Ray 2020-01-14 15:49

Pozostało 580 znaków

2020-01-14 18:29

Rejestracja: 9 miesięcy temu

Ostatnio: 5 miesięcy temu

2

Obie firmy szukają specjalistów od nietuzinkowych technologii. Skupmy się na wypowiedzi człowieka z wewnątrz.

  • "Co około 2 lata robimy odświeżanie stawek" - w wielu firmach pay review odbywa się dwa razy w roku, w dużych FANG (Facebook, Apple...) statystyczny developer pracuje jakieś 3 lata.

  • "Wszystkie wartości netto na B2B, max w firmie do osiągnięcia po kilku latach" - jak dla mnie widełki to komunikat na jakie stawki mogę liczyć w zależności od posiadanych kompetencji, jak tak traktujecie widełki to trąci polityką (ciekawe jaką macie politykę w tym względzie).

Jak na moje to ich warunki są porównywalne z tym co oferuje większość rozpoznawalnych firm w dużych miastach. Dyskutowanie o tym ile kosztuje godzina czy dzień pracy developera w Stanach to raczej nie ma sensu. Na freelance niektórzy rodacy siedząc w domu wyciskają 50-60 dolarów na godzinę. Są też ciekawe projekty gdzie stawki dochodzą do 100 - 150 usd za godzinę. Dla dużych korpo pośrednicy sprzedają godzinę pracy developera za 200 usd z kawałkiem. Na tym może poprzestanę.

Co do rekrutacji w tych firmach to cały proces jest nieefektywny i słaby pod wieloma względami. Po rozmowie z kimś z HR dostajesz pdf-a z zadaniem. Na ogół do napisania api restowe. Wybór technologii jest szeroki co jest słabe bo w realnych projektach trzeba sobie radzić ściśle określonymi rzeczami. W przypadku pytań kontakt z zespołem jest via mial. Oddajesz kod do review. W odpowiedzi dostajesz powierzchowny feedback.

Zamiast marnować ileś dni warto zorganizować calla który potrwa nawet godzinę albo dwie i zobaczyć kim jest kandydatka / kandydat, co umie, czy przyzna się do niewiedzy, poznać jak podchodzi do tematu, jak reaguje na stres, czy umie czytać czyjś kod, czy przewidzi pewne sytuacje, czy umie posługiwać się narzędziami, czy rozumie daną technologię, czy zna różnice między wersjami technologii, czy osobowość pasuje do danego zespołu, czy posiada kompetencje które wzbogacą w jakiś sposób firmę, czy umie coś zaproponować czy tylko narzeka albo się gubi.

Sprytny kandydat znajdzie rozwiązanie zadania w internetach, zaprzęgnie kogoś do pomocy, a może ma szerokie grono znajomych którzy sami sięgną do archiwum.

edytowany 5x, ostatnio: mealtdown, 2020-01-14 20:00

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0