Scalac, SoftwareMill opinie

0

Macie jakieś info o SoftwareMill, Scalac, co to za firmy? Dają radę?

0

SM uczciwa, koledzy pracują. Ale same nerdy. Stawka średnio niska

0

ScalaC na pierwszy rzut oka wygląda na firmę, w której można się szybko rozwinąć i spotkać wartościowych ludzi. Niedawno startowałem na Front enda - dostałem zadanie rekrutacyjne (bardzo ciekawe!) do rozwiązania w parę tygodni (tzn. jeśli nie masz pracy i rodziny to zrobisz w tydzień), które wymaga dużo pracy zarówno po stronie backendu jak i frontu (może nawet więcej po stronie back-endu) i z racji tego, że po prostu znalazłem równie atrakcyjną ofertę, która nie wymagała takiego produkowania się, podziękowałem - ale na pewno nie jestem zawiedziony, a nawet trochę żałuję, że się nie starałem.

0
Krzywy Młot napisał(a):

SM uczciwa, koledzy pracują. Ale same nerdy. Stawka średnio niska

czyli widełki srednio niskie jesli do 700/MD

0

Obie firmy są bardzo dobre pod względem rozwoju. Pomimo tego że są to małe organizacje organizują konferencje, user group'y, prowadzą techniczne blogi, tworzą open source'owe projekty itd. Mają płaską strukturę - jeżeli jesteś przyzwyczajony do korpo może być ciężko. Generalnie jak ktoś się lubi opierdalać / być manage'owany to raczej się nie odnajdzie.

2

firmy dla nerdów, szczegolnie SM. Nie pogadasz z kolegami z pracy o dupie maryny tylko o javie, scali. Ogolnie drętwo.
Jak np. nie masz bloga albo sie nie produkujesz na konferencjach javy to jestes dla nich leszczem

0

Kasa na godzinę bliżej 50 czy 150 zł? W warszawskich płaskich strukturowo firmach nerdowskich jest bliżej 50 zł. Przyzwyczajony do korpostandardów nie odnajdzie się.

3

Dobra, jako człowiek z SMLa może wyprostuje kilka spraw:

  • stawka: podajemy na początku jawnie jaka jest. Oprócz tego mamy gwarantowane, regularne podwyżki związane ze stażem w firmie. I co ważniejsze - wszystkie kwestie finansowe są wewnętrznie transparentne. W odróżnieniu od większości firm, każdy wie ile zarabiamy i na co wydawana jest kasa. Powiem tak - nie czuję się ani stratny, ani wykorzystywany.
  • co do nerdowatości: nie wiem kogo "tanto" od nas zna, ale podejrzewam że niewiele osób i raczej krótko, jeśli kogokolwiek. Ale ta, faktycznie, oczywiście w wolnych chwilach i na spotkaniach (z piwem bezalkoholowym) prowadzimy dyskusje o przewadze FP nad OO - ewentualnie gramy w Tomb Raider.
  • ad "jak nie jesteś gwiazdą to jesteś leszczem": tanto plz. Nie będę tutaj tłumaczyć, że nie jesteśmy wielbłądami, tylko zapraszam na stronę naszego zespołu . Tam dokładnie widać, ile osób jeździ na konferencje i pisze regularnie blogi, a ile po prostu trzepie dobry kod w robocie.
0
qbns napisał(a):

ScalaC Niedawno startowałem na Front enda - dostałem zadanie rekrutacyjne, które wymaga dużo pracy zarówno po stronie backendu

jak startowałeś na fronta, a zadanie dostałeś z backu to nie wiem czy to dobrze świadczy o firmie
a potem zdziwienie, że ludzie podnajmują innych do robienia zadań rekrutacyjnych :D

0

A czy tam szukaja tylko ultra seniorow a mid nie ma czego tam szukac?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: PetalBot