Zaczynam pierwszą pracę

0

Za kilka dni rozpocznę swoją pierwszą pracę jako Junior .NET Developer. Jest tu dużo doświadczonych programistów - macie może jakieś podpowiedzi, jak dobrze wypaść? Jakiego typu zadań mogę się spodziewać na najbliższe pół roku? Co wy robiliście w pierwszych miesiącach waszej pracy?

1

Jeśli nie jest to januszsoft to zaczniesz od lekkich zadań. Rada? Niestresowanie się. Ja w pierwszy dzień jako webdeveloper dostałem zadanie przepisać stronę statyczną na wordpressa. stresowałem się jak nie wiem. Wkładałem sobie do głowy że już dawno powinienem mieć to skończone. Uszło ze mnie to wszystko na drugi dzień kiedy szef za spokojem się mnie spytał, czy gotowe czy potrzebuje jeszcze czasu i czy nie mam pytań :) Zaraz wyskoczą osoby które powiedzą że 8h to za dużo ale to była moja pierwsza styczność z wordpressem także ten.

0

Poczytaj w necie - generalnie na luzie. Powodzonka na nowej drodze życiowej

0

Cała prawda @mr_jaro Przecież firma doskonale wie kogo zatrudniła i jeżeli nie są to janusze to Krakowa budować Ci na pewno nie zlecą, bo zwyczajnie wiedzą, że możesz nie podołać.

1

Co do podpowiedzi zerknij na mojego bloga, napisałem tam parę słów o tym (także, żeby nie musieć się powtarzać na forum ;-) ):
http://oprogramowaniu.pl/category/miekko/nowa-praca/

Co do zadań jakie dostaniesz:
Albo jakiś projekt do zrobienia na boku, żebyś się czegoś nauczył i żeby zobaczyć co sam umiesz, albo będziesz pracować przy normalnym projekcie. Wtedy ktoś Cię wprowadzi w projekt, na spokojnie. Zadania dostaniesz właśnie na to nastawione. Nie śpiesz się i zrób je dobrze a nie szybko. :-)

0

Najważniejsza rada: Jak czegoś nie umiesz, nie rozumiesz albo nie jesteś pewien pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj. Lepiej zapytać kogoś bardziej doświadczonego, znajacego projekt niż później denerwować się że musisz zrobić to drugi raz bo nie zapytałeś o radę.

0

Mogą to być też naprawy jakiś bugów lub drobne zmiany w projekcie jakiś pojedyńczych elementów.
O ile nie są to specyficzne dla danego projektu rzeczy to szukaj w necie odpowiedzi, jak wyczerpiesz swoje możliwości to pytaj :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1