Jak rozpoczeliście swoją karierę w IT?

0

Pytam, bo trochę sie zagubiłem. Początkiem marca dostałem się na praktyki, które zakończyłem w tym tygodniu. W sumie w ciągu tych 6 tygodni nie wiele sie nauczyłem - tworzyłem dokumentacje budowania gotowych apek dla hindusów w j. angielskim, podzieliliśmy kod strony html tak, aby nadawał się do wordpressa, plus robilismy na wp kilka innych tasków, takich jak edytowanie poszczególnych podstron, pojedyńczych widgetów itp.. Nauczyłem się pisać krótkie shortcody i custom-pusty w wp. Kilka dni zostało ograniczonych do tego, żebym przerabiał sobie kursy online np. angulara, sass czy jquery. Skończyło się na tym, że w sumie to niby wiem jak wygląda angular i potrafię zrozumieć kod, podobnie z jquery, tylko zastanawiam się czy z takimi umiejętnościami (można to nazwać podstawy angulara, js czy też tworzenia stron w wp), znajdę gdzieś pracę na pełen etat czy mam znowu rozglądać się za praktykami?

Od kilku dni przeglądam ogłoszenia, zwykle wymagane jest doświadczenie lub "ZNAJOMOŚĆ" jakiegoś języka programowania. Co się za tym kryje? Kiedy mogę powiedzieć, że znam jakiś język programowania? Aktualnie wydaję mi sie, że mam jakieś podstawy do programowania w javascripcie, HTML to chyba "ZNAM", podobnie z CSS, niestety nie wpasowuje się w żadne z obejrzanych przeze mnie ofert pracy

0

Wyślij CV, idź na rozmowę i wtedy wyjdzie czy się "wpasowujesz" :)

0

Proza życia. Jak zwykle można to ująć zasadą 20/80 czyli 20% fajnej roboty 80% nudy i kopiuj/wklej

0

zakochałem się w lotnictwie i zamierzałem projektować samoloty :) idąc tym tropem zainteresowałem się programowaniem, bo zauważyłem, że to idzie w parze z pasją :)

0

Współczuję takich g**no-praktyk. Najlepiej byłoby jakbyś uderzył na staż do jakiejś większej firmy. Skąd jesteś?

0
studenciak111 napisał(a):

Współczuję takich g**no-praktyk. Najlepiej byłoby jakbyś uderzył na staż do jakiejś większej firmy. Skąd jesteś?

Kraków

0

Bo na praktykach będą poświęcać nie wiadomo ile gotówki na szkolenie młodego co zaraz da nogę. Wyjątki nie oznaczają normy - co dla każdego deva powinno być oczywiste....

0

podobnie z CSS

CSSa chyba nikt nie zna do końca / nie potrafi się nim do końca posługiwać XD

Kiedy mogę powiedzieć, że znam jakiś język programowania?

W przypadku JavaScriptu to będzie ten moment, kiedy zrozumiesz jego WTFy (niestety ten moment, może nigdy nie nadejść, bo zawsze będą jakiejś kolejne WTFy związane z JavaScriptem, choćby dlatego, że ten język cały czas się rozwija).

Czyli generalnie raczej nigdy nie bedziesz mógł powiedzieć, że znasz CSS i JavaScript.

Co nie znaczy, że nie możesz zacząć oszukiwać innych, że znasz, tak jak to robi 90% innych developerów :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1