Jak zaczęła się wasza kariera w IT?

1
 1. Jak zaczynaliście?
 2. Gdzie się dokształcaliście? (Jeśli się uczyliście)
 3. Pierwsza praca - stanowisko, zarobki, atmosfera?
 4. Dalsze perspektywy?
 5. Macie jakieś odskocznie od IT?
1
 1. Zaczynałem od książki "C++ dla każdego".
 2. W domu, samemu - projekty + książki.
 3. C#/SharePoint Developer - atmosfera na plus.
 4. Prowadzę własną firmę, a po ukończeniu studiach mam zamiar zwiedzić trochę świata.
 5. Piwo, imprezki, znajomi.
1
 1. Bardzo rozlegle. Zaczynałem od Visual Basica i Pascala w LO. Potem w czasie studiów "Symfonia C++", "Jezyk C. Szkoła programowania", "Specyfikacja oprogramowania. Inżynieria wymagań", "Mistrz czystego kodu" oraz "Praca z zastanym kodem". Magisterka "SW do nauki metod numerycznych" w C#. Analizowałem też kody źrodłowe innych - które defakto doskonale rozwiązywały moje problemy.
 2. Własna ciemnia - czytaj pokój w domu/akademiku (projekty, zadania z książek).
 3. Tutaj trochę było różnie. Na początku z racji sytuacji, Automatyk-Robotyk, utrzymanie ruchu w przemyśle. Z czasem Embedded, Automotive Junior Developer (obecnie senior).
 4. Dalszy rozwoj w kierunku autonomicznych pojazdow:)
 5. Rower/basen/biegi + żona:)
2

Zaczynałem pod koniec szkoły podstawowej na kółku komputerowym (szkoła kupił wtedy - szaleństwo: 4 komputery Commodore!), W Liceum mieliśmy eksperymentalnie prowadzony kurs programowania stworzony przez Politechnikę Łódzką (przez 2 lata poznawaliśmy programowanie w Basicu i Pascalu, oraz system CP/J) dodatkowo, własna nauka, później studia, praca z grupami programistów z różnych miast, posyłanie dyskietek w kopertach :) I robota, okazała się byc w Pascalu, którego uzywanie zarzuciłem po 1 roku studiów, otrzymywałem w okolicy średniej krajowej.

1
 1. Jakieś śmieszne programiki i gierki w Cpp. Potem upragniona 'Thinking in Java' na którą oszczędzałem 2 miesiące :D :D :D
 2. Sam
 3. Junior Java/Full-stack, 2k, atmosfera 10/10
 4. Zmieniło się miasto, wzrosły zarobki. Rozglądam się teraz za czymś bardziej angażującym. Chciałbym wrócić do Full Stacka, ew. przejść na Scalę. Dodatkowo uczę się norweskiego, a nuż po studiach zechce mi się uda mi się pracować zdalnie / wyjechać dla Norwegów ;)
1
 1. Od gimnazjum cos tam probowalem w JS/HTML, ale bardziej traktowalem to jako okazje do zdobycia 6 z informatyki w gimnazjum i w liceum niz jako cos powaznego.
 2. Poszedlem na studia raczej dlatego, ze informatyka byla na topie. Nie chcialem byc programista i nim ostatecznie nie zostalem - na studiach poznalem kolege testera, ktory mi przedstawil zawod, w ktorym sie spelniam. Poza studiami - ksiazki, glownie do Linuxa i baz danych, oraz materialy internetowe do programowania i ISTQB.
 3. Atmosfera super. Niestety, bylem testerem manualnym, wiec zarobki i praca bardzo slabe, po pol roku zmienilem na miejsce, gdzie moglem sie nauczyc pisania testow automatycznych.
 4. Moja aktualna firma bardzo dba o testerow, mamy zarobki powyzej krakowskiej sredniej, wiec pewnie bede dalej zglebial tajniki automatyzacji testow w Javie, jednak nie wykluczam przyszlej pracy jako Scrum Master lub Product Owner.
 5. Pilka nozna, silownia, wyjscia ze znajomymi. I moja coreczka ;)
1
 1. W gimnazjum HTML. Napisałem strone na inf na 6 tak paskudną, że jak sobie ją przypomnę to az mnie ciary przechodzą. Potem w liceum poznałem podstawy Delphi i PHP.
 2. Głownie to książki. Uwielbiam się z nich uczyć. Troche yt i innych kursów video. No i jeszcze na studiach.
 3. Staż z PHP. Umiałem w sumie tylko to. Nawet JS'a za bardzo nie ogarniałem. Zarobki 1500zł/m. Atmosfera zajebista no i w pełni elastyczne godziny.
 4. Chce zostać Fullstackiem. Dlatego niedawno ostro wziąłem się za Javę. W planach mam jeszcze ogarnąć Angulara2 i Reacta.
 5. Granie na instrumencie, taniec, siłownia, nauka hiszpańskiego (od października), znajomi i elektronika (ostatnio się zacząłem tym bawić).
1
 1. Zajęcia z algorytmiki w okolicach 2 liceum prowadzone przez studentów z uniwersytetu(C i C++)
 2. Na 1 roku studiów poszedłem na pierwsze targi pracy, pogadałem z wystawcami, dowiedziałem się w co warto inwestować i zacząłem się uczyć Springa
 3. Junior Java developer, 2,4K netto, bardzo fajna atmosfera.
 4. W PL osiągnąłem już to co chciałem (niedawno zostałem team leaderem), w przyszłości rozważam wyjazd za granicę.
 5. Nażeczona, Narzeczona, nurkowanie, deska, znajomi.
1
 1. Studia następnie staż na po inż.
 2. Google, ebooki, kilka książek (jedna do Pascala :D )
 3. Staż 2k netto
 4. Dokończenie mgr i nauka
 5. Rower
1
 1. Webmaster l33t klanu StarCraft (: Początki to Microsoft FrontPage, modyfikacja istniejących forów/skryptów PHP, potem własny kod.
 2. Dużo grzebałem sam, w swoim kodzie i w kodzie innych (początkowo by zrozumieć jak coś działa, później by podpatrzeć lepszy kod). Jak już zacząłem pracować - to wymiana pomysłów, code review z kolegami. Co roku próbuję przeczytać parę książek. Ostatnio mamy w pracy Pluralsight-a, są tam dość fajne tutoriale. No i konferencje - nawet jak się nie pojedzie to często są na youtubie wrzucone nagrania.
 3. Technical Intern, $15/godz, atmosfera dużej korporacji - bardzo niemotywująca
 4. Chciałbym ponownie podejść do tematu własnego produktu i firmy.
 5. Pływanie, narty, dom, rodzina

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1