Jak zaczęła się wasza kariera w IT?

1

1) Jak zaczynaliście?
2) Gdzie się dokształcaliście? (Jeśli się uczyliście)
3) Pierwsza praca - stanowisko, zarobki, atmosfera?
4) Dalsze perspektywy?
5) Macie jakieś odskocznie od IT?

1

1) Zaczynałem od książki "C++ dla każdego".
2) W domu, samemu - projekty + książki.
3) C#/SharePoint Developer - atmosfera na plus.
4) Prowadzę własną firmę, a po ukończeniu studiach mam zamiar zwiedzić trochę świata.
5) Piwo, imprezki, znajomi.

1

1) Bardzo rozlegle. Zaczynałem od Visual Basica i Pascala w LO. Potem w czasie studiów "Symfonia C++", "Jezyk C. Szkoła programowania", "Specyfikacja oprogramowania. Inżynieria wymagań", "Mistrz czystego kodu" oraz "Praca z zastanym kodem". Magisterka "SW do nauki metod numerycznych" w C#. Analizowałem też kody źrodłowe innych - które defakto doskonale rozwiązywały moje problemy.
2) Własna ciemnia - czytaj pokój w domu/akademiku (projekty, zadania z książek).
3) Tutaj trochę było różnie. Na początku z racji sytuacji, Automatyk-Robotyk, utrzymanie ruchu w przemyśle. Z czasem Embedded, Automotive Junior Developer (obecnie senior).
4) Dalszy rozwoj w kierunku autonomicznych pojazdow:)
5) Rower/basen/biegi + żona:)

2

Zaczynałem pod koniec szkoły podstawowej na kółku komputerowym (szkoła kupił wtedy - szaleństwo: 4 komputery Commodore!), W Liceum mieliśmy eksperymentalnie prowadzony kurs programowania stworzony przez Politechnikę Łódzką (przez 2 lata poznawaliśmy programowanie w Basicu i Pascalu, oraz system CP/J) dodatkowo, własna nauka, później studia, praca z grupami programistów z różnych miast, posyłanie dyskietek w kopertach :) I robota, okazała się byc w Pascalu, którego uzywanie zarzuciłem po 1 roku studiów, otrzymywałem w okolicy średniej krajowej.

1

1) Jakieś śmieszne programiki i gierki w Cpp. Potem upragniona 'Thinking in Java' na którą oszczędzałem 2 miesiące :D :D :D
2) Sam
3) Junior Java/Full-stack, 2k, atmosfera 10/10
4) Zmieniło się miasto, wzrosły zarobki. Rozglądam się teraz za czymś bardziej angażującym. Chciałbym wrócić do Full Stacka, ew. przejść na Scalę. Dodatkowo uczę się norweskiego, a nuż po studiach zechce mi się uda mi się pracować zdalnie / wyjechać dla Norwegów ;)

1
  1. Od gimnazjum cos tam probowalem w JS/HTML, ale bardziej traktowalem to jako okazje do zdobycia 6 z informatyki w gimnazjum i w liceum niz jako cos powaznego.
  2. Poszedlem na studia raczej dlatego, ze informatyka byla na topie. Nie chcialem byc programista i nim ostatecznie nie zostalem - na studiach poznalem kolege testera, ktory mi przedstawil zawod, w ktorym sie spelniam. Poza studiami - ksiazki, glownie do Linuxa i baz danych, oraz materialy internetowe do programowania i ISTQB.
  3. Atmosfera super. Niestety, bylem testerem manualnym, wiec zarobki i praca bardzo slabe, po pol roku zmienilem na miejsce, gdzie moglem sie nauczyc pisania testow automatycznych.
  4. Moja aktualna firma bardzo dba o testerow, mamy zarobki powyzej krakowskiej sredniej, wiec pewnie bede dalej zglebial tajniki automatyzacji testow w Javie, jednak nie wykluczam przyszlej pracy jako Scrum Master lub Product Owner.
  5. Pilka nozna, silownia, wyjscia ze znajomymi. I moja coreczka ;)
1

1) W gimnazjum HTML. Napisałem strone na inf na 6 tak paskudną, że jak sobie ją przypomnę to az mnie ciary przechodzą. Potem w liceum poznałem podstawy Delphi i PHP.
2) Głownie to książki. Uwielbiam się z nich uczyć. Troche yt i innych kursów video. No i jeszcze na studiach.
3) Staż z PHP. Umiałem w sumie tylko to. Nawet JS'a za bardzo nie ogarniałem. Zarobki 1500zł/m. Atmosfera zajebista no i w pełni elastyczne godziny.
4) Chce zostać Fullstackiem. Dlatego niedawno ostro wziąłem się za Javę. W planach mam jeszcze ogarnąć Angulara2 i Reacta.
5) Granie na instrumencie, taniec, siłownia, nauka hiszpańskiego (od października), znajomi i elektronika (ostatnio się zacząłem tym bawić).

1
  1. Zajęcia z algorytmiki w okolicach 2 liceum prowadzone przez studentów z uniwersytetu(C i C++)
  2. Na 1 roku studiów poszedłem na pierwsze targi pracy, pogadałem z wystawcami, dowiedziałem się w co warto inwestować i zacząłem się uczyć Springa
  3. Junior Java developer, 2,4K netto, bardzo fajna atmosfera.
  4. W PL osiągnąłem już to co chciałem (niedawno zostałem team leaderem), w przyszłości rozważam wyjazd za granicę.
  5. Nażeczona, Narzeczona, nurkowanie, deska, znajomi.
1

1) Studia następnie staż na po inż.
2) Google, ebooki, kilka książek (jedna do Pascala :D )
3) Staż 2k netto
4) Dokończenie mgr i nauka
5) Rower

1

1) Webmaster l33t klanu StarCraft (: Początki to Microsoft FrontPage, modyfikacja istniejących forów/skryptów PHP, potem własny kod.
2) Dużo grzebałem sam, w swoim kodzie i w kodzie innych (początkowo by zrozumieć jak coś działa, później by podpatrzeć lepszy kod). Jak już zacząłem pracować - to wymiana pomysłów, code review z kolegami. Co roku próbuję przeczytać parę książek. Ostatnio mamy w pracy Pluralsight-a, są tam dość fajne tutoriale. No i konferencje - nawet jak się nie pojedzie to często są na youtubie wrzucone nagrania.
3) Technical Intern, $15/godz, atmosfera dużej korporacji - bardzo niemotywująca
4) Chciałbym ponownie podejść do tematu własnego produktu i firmy.
5) Pływanie, narty, dom, rodzina

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0