Przeciętne zarobki programisty C# niższe od programisty Java :/

0

Piszę to anonimowo - jestem programistą C# w Warszawie, wybrałem ten język kilka lat temu bo spodobał mi się bardziej od Javy, którą miałem na studiach. Jednak z perspektywy czasu trochę tego jednocześnie żałuję i nie żałuję. Żałuję pod kontem finansowym - porównując przeciętne zarobki programisty C# i Javy to programiści Javy zarabiają widocznie więcej (pewnie wynika to też z faktu, że i ssanie na rynku jest na nich dużo większe). Opinię swoją opieram też i na znajomych, którzy programują w Javie, ale również na podstawie tego, że..... pracuję w firmie nie stricte a częściowo związanej z rekrutacjami i mam 'wiedzę' o zarobkach m. in. programistów w różnych firmach i w różnych technologiach.

Czy ktoś z was myślał może o przekwalifikowaniu się na inny język programowania ze względów finansowych czyli nie o przekwalifikowaniu się z budowlańca na programistę jak tu często padają pytania a o zmianie języka programowania? Jak to wygląda?

5

Po pierwsze, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy pieniądze to wszystko.
Po drugie, należy sobie odpowiedzieć, czy całe życie chce się zarabiać "przeciętnie" w ramach swojego ulubionego języka.

0
somekind napisał(a):

Po drugie, należy sobie odpowiedzieć, czy całe życie chce się zarabiać "przeciętnie" w ramach swojego ulubionego języka.

Możesz rozwinąć? :)

0

Ja bym nigdy się nie próbował przekwalifikowywać sensu stricte, ale nie bierz tego do siebie - z prostej przyczyny. Po prostu ja jestem zbyt trudny w nauce - jak raz się czegoś nauczę, wolę przy tym zostać, niż ryzykować. A jeśli chodzi o zarobki - jeśli są godziwe (dla każdego co innego takie będzie zapewne), nie interesuje mnie nic poza tym, by dobrze wykonywać swoją pracę i zarabiać tyle, ile mi potrzeba. :)

0

Mam podobne odczucie.
Z mojego punktu widzenia, żeby zarobki zbliżyły się do javy tworzysz całe aplikacje/systemy od A do Z albo masz jakąś unikalną technologię, nie związaną związaną z ekosystemem Microsoft (PostgreSQL, MongoDB, framework javascript który jest akurat teraz sexy itp.).
Może jest tak, że dla C# jest niższy próg wejścia- dużo jest osób które coś potrafią.

0

Co za bzdura. Sam jestem programistą JAVA i mimo wiedzy i doświadczenia moje perspektywy zawodowe są ograniczone. Przeciętniacy klepiący formatki w C# mogą sobie zmieniać firmy jak rękawiczki, bo maja wybór, a co za tym idzie wraz ze zmianą pracy, wzrasta ich wynagrodzenie. Natomiast programista JAVY ma do wyboru 3 firmy na krzyż, więc nawet nie ma gdzie odejść i klepie za głodowe stawki, gdy tymczasem studenciaki w C# zarabiają podobną kasę.

0

Niższe to znaczy jakie? 8 tysięcy na łapę (a chciałbyś wykopowe 15)? Czy niższe to znaczy 4 tysięcy na łapę? Czy może 2 tysiące?
A wyższe to znaczy jakie? Ponad 10 koła?

Żałuję pod kontem finansowym - porównując przeciętne zarobki programisty C# i Javy to programiści Javy zarabiają widocznie więcej

Przeciętnie to człowiek i pies ma 3 nogi.

2

@Świetny Krawiec jakie miasto? o_O Chyba w Radomiu albo Sosnowcu masz te 3 firmy.

0

@Shalom Bydgoszcz. Bieda z nędzą, programiści traktowani jak popychadła.

1

@(Złoty Orzeł) - myślę, że nie będziesz mieć problemu z przekwalifikowaniem się na Javę ;) Proponuję posłuchać co Uncle Bob mówi (pierwsze 30 sekund na ten temat)

A poza tym warto znać więcej języków programowania, żeby poszerzać swoje horyzonty i myśleć w sposób bardziej elastyczny. No i kolejny istotny aspekt: "Don't put all your eggs in one basket"

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0