Co wybrać? Webmaster czy Java

0

Witam.
Mam do was pytanie takie jak w temacie.
Zadaje je bo nie wiem co wybrać. Po pierwsze mam wrażenie, że pracy jako webdev nie znajdę. Patrząc na oferty pracy tu na forum. Po drugie nie jestem "dobry" z grafiki. Ogółem pomysł na ewentualną stronę jest dla mnie ciężki do obmyślenia. Nie mam artystycznego umysłu:) Java wydaje się pod tym względem lepsza. Bo w sumie okienko się napisze i tyle. Chyba, że mam złe wyobrażenie. Moje ogarnięcie w obu językach jest małe. Dlatego lepiej spytać was o to teraz:) Możecie coś doradzić?
No i jeszcze boje się tego, że sobie nigdzie nie poradzę. Ale to taki mój psychiczny problem. Gdziekolwiek nie idę czy na studia czy do szkoły kiedyś. Ewentualnie do pracy w wakacje ciągle myślę, że jestem słaby, że sobie nie poradzę z czymś. Niestety tak już mam i nie wiem jak to zwalczyć.
Pozdrawiam.

0

Tiaa.. pracy nie ma... http://www.infopraca.pl/praca?q=web+developer&lc=
W każdej normalnej firmie od projektowania jak ta strona ma wyglądać jest osobny człowiek, Twoja wiedza "z grafiki" to podstawowa obsługa programów graficznych (photoshop/ilustrator/sketch). Warto nie być ignorantem i poczytać trochę na temat typografii i teorii kolorów ale to bardziej wiedza dla Ciebie.
Ważne jest to co Ci się bardziej podoba, chcesz robić strony/aplikacje webowe to się rozwijaj w tym kierunku.

0

Tak, tylko zawężając miejsce do Poznania w którym aktualnie mieszkam tych ofert zostaje 11.

0

Po pierwsze - pozytywne nastawienie :-) Wszystkiego da się nauczyć jeżeli masz dość samozaparcia i czasu.
Dwa - W webdevie jest na pewno więcej pracy, szczególnie jeżeli chcesz na razie pracować samemu(teraz praktycznie wszystkie aplikacje powstają jako aplikacja webowa, ew. na mobilne). Ale nie warto na to patrzeć - ucz się tego co bardziej Ci się podoba - łatwiej będzie Ci się zmobilizować. Dodatkowo kiedyś pewnie i tak będziesz musiał nauczyć się obu, gdy będziesz się dobrze orientował w jednej działce - nauka drugiej przyjdzie również bez większych problemów.

0

Z czasem akurat problemów nie ma zbytnio. Jak to ktoś kiedyś napisał, że student ma dużo czasu. Problemem jest właśnie moja bardzo niska samoocena, lenistwo. Zawsze myślę, że się nie będę nadawać. A wszystko przez to, że w szkole byłem kozłem ofiarnym i odbiło się na psychice. Webmasterka a bardziej front-end mi się bardziej podoba(widzę, że to co robię może fajnie wyglądać jak się postaram, można się pochwalić komuś, że "fajną stronę zrobiłem") ale stopień mojej znajomości tego jest niski i to od razu tworzy problem, że nie ogarnę itd.

1

Poskładaj CV do kilku firm, część z nich odeśle jakieś zadania do zrobienia, będziesz wiedział czego się spodziewać.
Dodatkowo jak Cię ktoś zaprosi na rozmowę to nawet jak nie będą mieli dla Ciebie etatu to dowiesz się gdzie masz braki.

Albo możesz siedzieć w piwnicy do końca życia uczyć się po 18h na dobę, a w nocy płakać że mało wiesz i 10 lat temu ktoś w szkole zjadł Ci kanapki... -_-"

1

Dużą część aplikacji użytkowych teraz robi się w webie. Chyba wszystkie aplikacje sieciowe pakuje się w tej chwili w www. Mnie ten trend się nie podoba, ale takie są realia. Od tego nie uciekniesz.

0

Na składanie CV jest stanowczo za wcześnie. Muszę się jeszcze wiele nauczyć bo wiem tyle co nic.:)

4
Świetny Samiec napisał(a):

Problemem jest właśnie moja bardzo niska samoocena, lenistwo. Zawsze myślę, że się nie będę nadawać. A wszystko przez to, że w szkole byłem kozłem ofiarnym i odbiło się na psychice.

Weź się ogarnij chłopie. W technikum jak mówiłem, że będę programistą to lali ze mnie a dziś (2 lata po technikum) zarabiam więcej niż każdy z tych co tak gadali. Mnie te ich pitolenie motywowało, żeby pokazać kto tu jednak rządzi.
Co do webmasterki, sam jestem webmasterem ale nie mam zmysłu do kolorów i pierwszego pomysłu. Jak już coś mam widzę jak to wygląda bo przygotował grafik to potrafię to ulepszyć głównie względem usability ale wcześniej nie ruszę nic. Jak chcesz się z ym bawić to znjadujesz gotową skórkę i przerabiasz ją oraz piszesz backend i tym samym znika twój problem.

0

Mnie ogółem jeszcze zastanawia czy jako webmaster/front-end dev jestem w stanie dostać kiedyś ponad 5k netto?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0