Co sądzicie o tych zarobkach?

0

Witam,

Mam następujące pytanie. Jestem świeżo po studiach informatycznych. Udało mi się dostać do firmy programistycznej i zaproponowano mi zarobki 2500zł netto. Praca jako programista w języku VB.NET (wolę C#, ale VB.NET jest niemal identyczny, tylko składnia inna, nie mam problemów żadnych z przestawieniem się) Mieszkam w mieście (100tys. mieszkańców). Doświadczenia w pracy brak, gdyż będzie to moja pierwsza praca. Projkt własny mam jeden, który wypuściłem co prawda na Windows Phona, ale jednak jest.

Mam 2 pytania:

  1. Czy takie zarobki na start są okej?
  2. Co uważacie o pracy w języku VB.NET? Czy w przyszłości (np za rok lub 2 lata), gdy będę szukał pracy jako programista C#, to firmy będą brały pod uwagę moje doświadczenie w VB.NET? W końcu to .NET...

Pozdrawiam :)

0

Zarobki ok na poczatek, jezyk da rade na poczatek, najwyzej po roku zmienisz prace.

0

Poszukaj innych ofert.

Jeśli nie znajdziesz przyjmij tę. Lepsze to niż nic.

VB jest niszą, jeśli będziesz później szukał pracy w .Net, może być różnie. Lepiej wygląda jak pracujesz w konretnej technologi i znasz frameworki wymagane w nowej posadzie (co nie znaczy że nie możesz się sam ich nauczyć). Jeśli o .Net chodzi to chyba na topie jeśli chodzi o ilość ofert jest teraz MVC, ale nie tylko. Ja przeszedłem z WinFormsów (i spagetti kod) do MVC, ale to wymagało samokształcenia, i na rozmowach rekrutacyjnych często czułem ze brak mi komercyjnego (i ogólnego) doświadczenia w tym.

0

Tu autor. Dzieki za info. Jesli chodzi o mnie to sam wlasnie MVC sie uczę, bo wiem ze to na pewno bedzie używane w przyszlosci przeze mnie i warto umieć. Ogólnie samouk jestem, zreszta pewnie jak każdy programista. Doksztalcam sie w domu. VB.NET, wiem ze nisza, ale jakby nie bylo to praktycznie to samo co c#, mam nadzieje ze przyszli pracodawcy spojrzą na to jako na doświadczenie mimo wszystko, gdy wymagane bedzie c#

0

Jako doświadczenie w programowaniu - tak. Jako doświadczenie w konkretnej technologii to już gorzej:)
Zapomniałem wspomnieć o kasie - jest ok.

0

.NET to .NET, ale jak będziesz szukał później pracy jako programista C#, to będziesz się go po prostu musiał nauczyć.

0

Tu autor. Tu nie chodzi, że nie umiem c#, Vb.NET umiem o wiele mniej niż C#, wszelkie projekty w domu piszę w c# i w przyszłości wolę pracować w .NET (c#). Ale czy VB.NET czy C#, to mam nadzieję, że przyszli pracodawcy będą patrzeli, że jednak mam doświadczenie.

0

Troche tez na pewno zalezy od tego co to w ogóle za projekt. Ogolnie to VB kojarzy mi sie z prehistorycznymi krowami, które sie tylko utrzymuje - kompletnie nie pojecia czy w tym sie pisze cos "nowego"

0

Uważam, że na początek bez żadnego doświadczenia takie zarobki są ok. W wielu firmach tak to właśnie wygląda. Nie jest to dużo, ale jak się ogarniesz, to po roku lub paru miesiącach dadzą Ci podwyżkę lub zmienisz pracę i dostaniesz dwa razy tyle lub niewiele mniej. Są firmy, które płacą na starcie znacznie więcej nawet osobom bez doświadczenia, ale dotyczy to raczej największych miast w Polsce. Co do VB, to wiem, że w niektórych nawet dość dużych firmach nadal się tego używa, ale raczej przy jakichś starych systemach. Jak będziesz miał doświadczenie w jednej technologii, to przesiadka na inną nie będzie problematyczna zwłaszcza, że zarówno C#, jak i VB, to technologie MS.

0

Z tego co udało mi się zorientować, to w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie (Polska A) można na start dostać troche więcej. W innych miastach (Polska B) jest już dużo trudniej o wyższe zarobki na start. Jest po prostu mniej dobrych firm, które szukają programistów. Także, nie narzekałbym na Twoim miejscu:)

0
Świetny Terrorysta napisał(a):

Tu autor. Tu nie chodzi, że nie umiem c#, Vb.NET umiem o wiele mniej niż C#, wszelkie projekty w domu piszę w c# i w przyszłości wolę pracować w .NET (c#). Ale czy VB.NET czy C#, to mam nadzieję, że przyszli pracodawcy będą patrzeli, że jednak mam doświadczenie.

VB.NET to taki sam .NET, jak C#. Jedna technologia, ten sam CLR i te same biblioteki. Jeśli znasz C#, to problemu nie będzie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1