Nowa praca - kraków - propozycje?

Odpowiedz Nowy wątek
2014-12-30 22:13
Yolo
0

Cześć,
Pracuje przez rok w comarchu jako Java Developer i mam dość (ciągłe nadgodziny, czuje że się nie rozwijam, stres, płaca jak nowego pracownika itd.) . Przez ten rok wszyscy pracownicy zespołu którzy byli zdążyli się zwolnić, a ja zostałem team leaderem (zespół obecnie 3 osobowy), Kierownik centrum uświadomił mnie że nie mam co liczyć na podwyższę.
Także uznałem że czas na zmiany.
Zastanawiam się gdzie warto złożyć CV. Nie chce pracować w projekcie który ma 10+ lat i gdzie kod wygląda jak totalne gów**, bo nikt wcześniej nie kontrolował co kto pisze.
Jakieś propozycje? Czy liczyć że jacyś HR przez linkedIn wyhaczą mnie :p

Cześć, jeżeli nadal szukasz pracy - odezwij się na privie - może zaciekawi Cię moja oferta - DorotaJava 2015-05-07 15:50
Mistrzowski odkop Panno Doroto! - Spinaczer 2015-05-07 17:46

Pozostało 580 znaków

2014-12-30 22:55
0

Haha, cały Comarch. Powiedz nam, jak to się dzieje, że tyle osób wciąż w tej firmie pracuje? W Krk masz mnóstwo firm do wyboru. Tylko pamiętaj, że im lepsza firma i wyższe stanowisko, tym wyższy skill trzeba mieć. Mój kumpel jest technicznym rekruterem w naszej firmie (duże zagraniczne korpo w Krk) i przepytuje mnóstwo osób. Przez rozmowę z nim do dalszego etapu przechodzi jakieś ~ 10% kandydatów. Zapotrzebowanie w Krakowie na programistów jest bardzo duże. Wystarczy sprawdzić na pracuj.pl, ale sensownych kandydatów brakuje.

Czasem to aż dziw jacy kosmici wysyłają CV. Koleś wysłał aplikacje na seniora z Javy. Miał wpisane 3 lata doświadczenia w Sygnity (duża polska firma, nie wiem dokładnie co robi). Na pytanie jakich wzorców projektowych używał w pracy rzuca 2 ogólnikowe zdania na temat strategy pattern, 2 zdania na temat singleton, później pomylił zwykłą statyczną metodę z factory method pattern i dalej już cisza :D Później okazało się, że joinów w SQL nie ogarnia itp. itd. Rozumiem jeszcze jak ludzie aplikują na juniorów bez doświadczenia i nie znają podstaw. Słyszeli, że w IT jest kasa, to aplikują, żeby wybadać co się wymaga. Ale gość z doświadczeniem?? Ja nie wiem, co on robił przez 3 lata?

Poszukaj na forum wątki o pracy w Krk. Jest ich cała masa np.
http://4programmers.net/Forum/Kariera/224406-krakow_java

edytowany 2x, ostatnio: jason, 2014-12-30 23:17
oferty na pracuj.pl to zwykle oferty na seniorów/wymiataczy z ilomaś latami doświadczenia, super wiedzą oraz studiami wyższymi, więc nic dziwnego, że 90% nawet średniodobrych kandydatów odpada. Poza tym - na pracuj.pl nie ma widełek, co dodatkowo odstrasza sensownych kandydatów (tj. takich z jakimś doświadczeniem, ale też z pewnymi wymaganiami finansowymi) - LukeJL 2015-05-07 16:19
A gościu myślał, że będzie seniorem a się okazało, że jeszcze jest middle/junior? Cóż, zdarza się. (wydaje mi się, że ciężko ocenić swoje możliwości w umownej skali junior-middle-senior, bo tego nie uczą w tutorialach, może ktoś na HN czasem wrzuci art pod tytułem "co różni juniora od seniora" ale to za mało...). - LukeJL 2015-05-07 16:20

Pozostało 580 znaków

2015-01-01 10:16
0

Widzę, że jesteś w podobnej sytuacji jak ja byłem.
Ja pracowałem w Comarchu prawie 3 lata i w tym roku zdecydowałem się na zmianę.
Żałuję... że tak późno!

Zmieniłem firmę również na korporację (nie polską), ale podejście zupełnie inne. Począwszy na kwestiach formalnych, organizacyjnych, personalnych, technicznych, a kończąc na tych prozaicznych - finansowych.

Co do LinkedIna i tych wszystkich agencji to odradzam. Oni kierują się tylko tym, żeby gdzieś Cię wepchnąć. Mi proponowano jakieś supportowe stanowisko, zamiast developerskich i nie tylko. Pomijam fakt, że mnie chcieli gdzieś na seniora wepchnąć, gdzie zupełnie nie spełniałem wymagań. Najlepiej szukać pracy w firmach, gdzie się kogoś zna. Można się więcej dowiedzieć niż od rekruterów.

Jeśli byś był zainteresowany i ogarniasz Javę, to do firmy w której obecnej pracuje jest sporo otwartych stanowisk. Napisz na priv jeśli chcesz więcej informacji.


Pozostało 580 znaków

2015-01-01 17:21
0

Znajdź temat o zarobkach wv korporacjach w Krakowie. Będziesz tam miał listę z podziałem na to ile się zarabia (co przekłada się trochę na jakość pracy)


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

2015-05-07 16:27
0

Żeby Cię Comarchowskie HRy nie wyczaiły i będziesz musiał zmieniać pracę szybciej niż planujesz ;)


"A human being should be able to change a diaper, plan an invasion, butcher a hog, conn a ship, design a building, write a sonnet, balance accounts, build a wall, set a bone, comfort the dying, take orders, give orders, cooperate, act alone, solve equations, analyze a new problem, pitch manure, program a computer, cook a tasty meal, fight efficiently, die gallantly. Specialization is for insects." Robert Heinlein.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0