Nowa praca - kraków - propozycje?

Odpowiedz Nowy wątek
2014-12-30 22:13
Yolo
0

Cześć,
Pracuje przez rok w comarchu jako Java Developer i mam dość (ciągłe nadgodziny, czuje że się nie rozwijam, stres, płaca jak nowego pracownika itd.) . Przez ten rok wszyscy pracownicy zespołu którzy byli zdążyli się zwolnić, a ja zostałem team leaderem (zespół obecnie 3 osobowy), Kierownik centrum uświadomił mnie że nie mam co liczyć na podwyższę.
Także uznałem że czas na zmiany.
Zastanawiam się gdzie warto złożyć CV. Nie chce pracować w projekcie który ma 10+ lat i gdzie kod wygląda jak totalne gów**, bo nikt wcześniej nie kontrolował co kto pisze.
Jakieś propozycje? Czy liczyć że jacyś HR przez linkedIn wyhaczą mnie :p

Cześć, jeżeli nadal szukasz pracy - odezwij się na privie - może zaciekawi Cię moja oferta - DorotaJava 2015-05-07 15:50
Mistrzowski odkop Panno Doroto! - Spinaczer 2015-05-07 17:46

Pozostało 580 znaków

2014-12-30 22:55
0

Haha, cały Comarch. Powiedz nam, jak to się dzieje, że tyle osób wciąż w tej firmie pracuje? W Krk masz mnóstwo firm do wyboru. Tylko pamiętaj, że im lepsza firma i wyższe stanowisko, tym wyższy skill trzeba mieć. Mój kumpel jest technicznym rekruterem w naszej firmie (duże zagraniczne korpo w Krk) i przepytuje mnóstwo osób. Przez rozmowę z nim do dalszego etapu przechodzi jakieś ~ 10% kandydatów. Zapotrzebowanie w Krakowie na programistów jest bardzo duże. Wystarczy sprawdzić na pracuj.pl, ale sensownych kandydatów brakuje.

Czasem to aż dziw jacy kosmici wysyłają CV. Koleś wysłał aplikacje na seniora z Javy. Miał wpisane 3 lata doświadczenia w Sygnity (duża polska firma, nie wiem dokładnie co robi). Na pytanie jakich wzorców projektowych używał w pracy rzuca 2 ogólnikowe zdania na temat strategy pattern, 2 zdania na temat singleton, później pomylił zwykłą statyczną metodę z factory method pattern i dalej już cisza :D Później okazało się, że joinów w SQL nie ogarnia itp. itd. Rozumiem jeszcze jak ludzie aplikują na juniorów bez doświadczenia i nie znają podstaw. Słyszeli, że w IT jest kasa, to aplikują, żeby wybadać co się wymaga. Ale gość z doświadczeniem?? Ja nie wiem, co on robił przez 3 lata?

Poszukaj na forum wątki o pracy w Krk. Jest ich cała masa np.
http://4programmers.net/Forum/Kariera/224406-krakow_java

edytowany 2x, ostatnio: jason, 2014-12-30 23:17
oferty na pracuj.pl to zwykle oferty na seniorów/wymiataczy z ilomaś latami doświadczenia, super wiedzą oraz studiami wyższymi, więc nic dziwnego, że 90% nawet średniodobrych kandydatów odpada. Poza tym - na pracuj.pl nie ma widełek, co dodatkowo odstrasza sensownych kandydatów (tj. takich z jakimś doświadczeniem, ale też z pewnymi wymaganiami finansowymi) - LukeJL 2015-05-07 16:19
A gościu myślał, że będzie seniorem a się okazało, że jeszcze jest middle/junior? Cóż, zdarza się. (wydaje mi się, że ciężko ocenić swoje możliwości w umownej skali junior-middle-senior, bo tego nie uczą w tutorialach, może ktoś na HN czasem wrzuci art pod tytułem "co różni juniora od seniora" ale to za mało...). - LukeJL 2015-05-07 16:20

Pozostało 580 znaków

2015-01-01 10:16
0

Widzę, że jesteś w podobnej sytuacji jak ja byłem.
Ja pracowałem w Comarchu prawie 3 lata i w tym roku zdecydowałem się na zmianę.
Żałuję... że tak późno!

Zmieniłem firmę również na korporację (nie polską), ale podejście zupełnie inne. Począwszy na kwestiach formalnych, organizacyjnych, personalnych, technicznych, a kończąc na tych prozaicznych - finansowych.

Co do LinkedIna i tych wszystkich agencji to odradzam. Oni kierują się tylko tym, żeby gdzieś Cię wepchnąć. Mi proponowano jakieś supportowe stanowisko, zamiast developerskich i nie tylko. Pomijam fakt, że mnie chcieli gdzieś na seniora wepchnąć, gdzie zupełnie nie spełniałem wymagań. Najlepiej szukać pracy w firmach, gdzie się kogoś zna. Można się więcej dowiedzieć niż od rekruterów.

Jeśli byś był zainteresowany i ogarniasz Javę, to do firmy w której obecnej pracuje jest sporo otwartych stanowisk. Napisz na priv jeśli chcesz więcej informacji.

Pozostało 580 znaków

2015-01-01 17:21
0

Znajdź temat o zarobkach wv korporacjach w Krakowie. Będziesz tam miał listę z podziałem na to ile się zarabia (co przekłada się trochę na jakość pracy)


Na PW przyjmuje tylko (ciekawe!) zlecenia. Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie.

Pozostało 580 znaków

2015-05-07 16:27
0

Żeby Cię Comarchowskie HRy nie wyczaiły i będziesz musiał zmieniać pracę szybciej niż planujesz ;)


"A human being should be able to change a diaper, plan an invasion, butcher a hog, conn a ship, design a building, write a sonnet, balance accounts, build a wall, set a bone, comfort the dying, take orders, give orders, cooperate, act alone, solve equations, analyze a new problem, pitch manure, program a computer, cook a tasty meal, fight efficiently, die gallantly. Specialization is for insects." Robert Heinlein.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0