Zaczęcie pracy w nowym języku programowania

0

Witajcie
Mam taki trochę dylemat, otóż zawsze byłem człowiekiem ostrożnym i jakoś tak się zdarzyło że zacząłem pracę jako programista PHP jeszcze w trakcie studiów.. pracuję już 1,5 roku ale nie jest to to co chciałbym robić ( a zacząłem PHP żeby w ogóle "coś robić").

Chciałbym zająć się programowaniem na desktopy. Wcześniej około 2 lat zajmowałem się klepaniem w delphi.
Jednak nie jest to za bardzo przyszłościowy język i mało kto szuka ludzi od "delphi".
Teraz chciałbym zmienić pracę na C# gdyż jakoś wydaje mi się on najbardziej przyszłościowym językiem.
Ale mam problem - nie mam doświadczenia.. mam jakieś tam programiki (notatniki, mały programik do seo itd., ale są to raczej pierdoły a nie programy. na studiach odbyłem miesięczną praktykę na C# i nawet mi to jakoś poszło (miałem do napisania mały programik konfigurujący coś tam w pliczkach systemu)..
I tu moje pytanko co powinienem zrobić bo tak:
Wszędzie szukają programistów z doświadczeniem itd..

a) Czy szukać jakiś darmowych praktyk (na kasie mi na razie nie zależy a chciałbym się po prostu jakoś "wdrożyć").
ale czy jakaś firma przyjmie darmowego pracownika? - to też kłopot trzeba się nim opiekować coś tam dać itd..

b) Pracować dalej w PHP a jak poczuję się na siłach zmienić wtedy..
//Tylko tu pytanie kiedy będę dostatecznie dobry?
wiem że głupie - ale nie wiem jakie są minimalne wymagania na danym stanowisku programisty.
Z php nie ma problemu - umiesz sklecić parę petelek parę klas zrobić jakąs stronkę napisać coś w js i jest ok.. do pierwszej pracy.//
Natomiast C# jest jednak nieco bardziej złożony..

c) rzucić robotę w PHP skupić się na C#

Co właściwie powinienem zrobić - bo dziura w CV ładnie nie będzie wyglądać jeśli przerwę pracę.

Z moich obserwacji wynika że ludzie którzy znają naprawdę podstawy php a nawet słabo znają dostają jakąś pracę.
(sam jak zaczynałem znałem składnie php i miałem mały cms własnej produkcji..)
Nie wiem czy tak samo jest z C# ale jakoś nie chcę ciągnąć zawsze php w strachu że sobie nie dam rady jako C# programmer
bo nigdy roboty nie zmienię :)

Co powinienem zrobić albo inaczej co powinienem umieć zrobić bez problemu żeby nie bać się że mnie wywalą na zbity pysk.:D
i żeby nie było wstydu że chcę zacząć pracować w C#.

1

Rob w tym swoim PHP jednoczesnie uczac sie pomalutko C#. Strata na produktywnosci 15% to jest zadna strata i prawdopodobnie pracodawca nawet nie zauwazy. Jak juz sie wyuczysz tego C# to idz pracowac w C# ;>

Darmowe praktyki zwykle sa darmowe bo sa do d*py. Kazdy normalny pracodawca zaplaci nawet studentowi za prace. Darmowe praktyki jedynie kojarza sie z robieniem kawy dla etatowcow. Stanowczo odradzam.

Nie wiem czy tak samo jest z C#
Praktycznie tak samo jest wszedzie. Jak idziesz do pierwszej pracy to Bog wie jakich skilli nikt nie bedzie wymagal. Chociaz skoro juz wczesniej pracowales, to rzeczy okoloprogramistyczne powinienes umiec. W sensie metodyki, wzorce, systemy kontroli wersji, issue trackery, etc.

tl;dr:
Bierz sie do roboty ;>

1

Ale czemu chcesz iść w stronę desktopa w C#, skoro jesteś webowcem? Przecież C# to głównie web!
Gdybyś chciał pozostać webowcem, to przecież: HTML, HTTP, CSS, JS - są takie same, a np. frameworki do MVC i ORM podobne z dokładnością do idei. Jedyne, czego potrzebujesz, to nauczenie się składni i bibliotek.

0

Czemu nie chce być webowcem ? już tłumacze. Zawsze mi się podobało pisanie na desktopa- tyle, że jakoś nie uczyłem się wcześniej C# (dopiero od niedawna) a Delphi i C++ i w tym troche popisałem programów ale mam świadomość tego, że Jeśli chodzi o delphi mało kto w tym pisze. Webowcem zostałem przez przypadek. Chciałem po prostu zacząć coś robić a php jest na tyle proste, że udało się w nim zacząć na inną technologie uważałem, że sobie nie dam rady... I tak już się babram w php jakiś czas, a że jest to coś co już w miarę opanowałem to ciężko mi przerwać coś i od tak zmienić technologie na zupełnie nową w której póki co jestem zielony ale chciałbym to zmienić tylko zupełnie nie wiem co powinienem opanować tak aby zacząć nawet jako klepacz za 1500 ;P (nie mówcie że najlepiej wszystko bo to i ja wiem)... a w delphi pracować nie chce dalej bo sądze iż z czasem będzie coraz mniej pracy na to.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1