Wypowiedzenie i rozpoczecie pracy w nowym miejscu

0

Obecnie będę zmieniał pracę i obowiązuje mnie 2 miesięczny okres wypowiedzenia (umowa o prace na czas nieokreśl.) z tym że ten drugi miesiąc to w całości będzie urlop który musze wybrać. I teraz mam pytanie, czy w trakcie tego urlopu mogę już rozpoczać nową prace na 3 miesięczny okres próbny (umowa o prace)? Czy ktoś był już w podobnej sytuacji?

0

Możesz. Problem pojawi się, gdy nagle zostaniesz odwołany z urlopu... ;-)

0

dziwny ten okres wypowiedzenia. Standardowo jest miesiac, powyzej 3 lat pracy - 3 meisiace

0

2 miesięczny okres możesz mieć tylko jeśli masz niestandardową umowę, w standardowej jeśli pracujesz mniej niż 3 lata masz 1 miesiąc, powyżej 3 miesiące.
Dodatkowo urlopu pracodawca może nie udzielić, tylko wypłacić ekwiwalent.

0

2 miesiące łącznie z urlopem dlatego ponieważ za porozumieniem stron i indywidualnie umówiłem się z pracodowcą. Bardziej mi chodzi o składki i skarbówkę czy nie będzie w związku z tym jakiś problemów? Co do urlopu to na pewno z niego nie zostane odwołany. Wybieram całość na koniec i tyle.

0

Możesz mieć tyle etatów ile Ci sie podoba.

0

no dobra, ale jak mozna ogarnac razem kilka etatow ?

0

Właśnie tak się wczytuje w ustawy itd. i faktycznie tak jest że na urlopie możesz sobie robić co chcesz (np. pracowac na kilka etatów) pod warunkiem że nie podpisałeś jakiegoś papieru odnośnie zakazu pracy w konkurencji. Ja coś takiego bede podpisywał u nowego pracodawcy, więc jak już bede na urlopie do wynika że spokojnie moge podjąć nową pracę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0