Tworzę swoją pierwszą aplikację React/Redux. W obiekcie stanu Reduksa mam np. page_type: 'category' i entity_id: 15 i teraz chciałbym, żeby to było widoczne w URL-u, tzn.:

  • jeżeli page_type zmienił się na 'example' i entity_id na 27 w wyniku np. kliknięcia na link na stronie, żeby w URL-u znalazło się na końcu /example/27
  • jeżeli użytkownik kliknął Wstecz w przeglądarce, chcę żeby ta część obiektu stanu powróciła do wartości sprzed ostatniej zmiany URL-a

Jak mogę to osiągnąć? Z dokumentacji react-router moim zdaniem nie wynika, żeby nie pozwolił to osiągnąć, bo on nie wie czym jest Redux, z opisu react-router-redux też wynika, że on tylko dodaje obsługę funkcji time travel, która chyba jest czymś zupełnie innym niż ja chcę, chociaż nie do końca rozumiem czym to w ogóle jest, ale raczej czymś mi niepotrzebnym służącym tylko do debugowania, poza tym jest kilka niekompatybilnych wersji react-router-redux i znalezione w internecie przykłady w większości nie działają w aktualnej.

Rozumiem, że używanie normalnego stanu z Reacta opisanego w jego dokumentacji to "zła praktyka", przynajmniej widzę że pracodawcy traktują każdego kto nie używa Reduksa jak niespełniającego wymagań do pracy na stanowisku programisty React, więc jak powinno się to rozwiązać? Oczywiście brak obsługi URL-i jest moim zdaniem całkowicie niedopuszczalny, nie wyobrażam sobie żeby cofnięcie się w przeglądarce całkowicie wychodziło z aplikacji.