Użycie checkstyle we własnym programie

0

Hej,

W ramach nauki Javy piszę program, którego działania polega na pobraniu kodu ze wskazanego repozytorium, a następnie poddaniu go analizie pod kątem metryk, ale też dobrego stylu programowania (np. Google Code Style).
Doszedłem do etapu w którym kod do zbadania mam zapisany w Stringach. Jeśli chodzi o metryki takie jak średnia ilość metod w klasie to wykorzystałem projekt Java Parser. Do sprawdzenia reguł chciałbym wykorzystać checkstyle (lub ew. inne narzędzie). Mam do Was następujące pytanie - czy istnieje jakaś integracja czy API, dzięki któremu mógłbym wykorzystać checkstyle w swoim własnym programie? Wiem, że istnieją wtyczki do IDE, ale nie o to mi chodzi.
Widziałbym to w ten sposób: wywołuję metodę checkstyle.JakasRegula.check(String mojKod) i jeśli kod narusza regułę to zwraca np. pozycje znaków, w których jest naruszenie.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

PS. Wiem, że dla części z Was to co robię może być bezsensowne (choćby z tego powodu, że takich narzędzi jest sporo), ale tak jak pisałem robię ten projekt w ramach nauki i chciałbym go zrobić od początku do końca.

0

Wcale nie bezsensowne - jak dla mnie wymyśliłeś całkiem fajne zadanie.
Checkstyle jest w Javie, więc nawet jeśli nie ma wystawionego udokumentowanego API, zapewne mógłbyś sam poczytać jego kod i znaleźć jakiś punkt, który możesz wywołać mniej więcej tak, jak wywołuje go Maven czy Ant.
Ale wśród wtyczek jest też coś takiego, jak code-assert, który zdaje się, że pozwala uruchamiać Checkstyle w testach jednostkowych. To już brzmi blisko tego, czego szukasz: https://github.com/nidi3/code-assert#user-content-checkstyle

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0