Struktura plików we własnym programie.

0

Witam. Pisze sobie prosty program w C#. Mam np. Kontakty i Zadania. Jak powinna wyglądać struktura plików w programie...Obecnie stworzyłem sobie folder Contact i tam trzymam wszystkie formy(dla nowego kontaktu, edycji itp.). Tam również przechowuje jak na razie swoją klase Contact. Czy to jest dobre rozwiązanie? dla tej i dla innych elementów np. Zadania. Chciałbym sobie potem to serializować i zapisywać wszystkie dane(np. contact.xml, task.xml) w "folderze" który w programie byłby widoczny jako jakaś nazwa bazy...(to jest już raczej malo ważne). Poprosze o dobre rady / wskazówki tworzenia struktury plików we własnym projekcie.

0

Struktura katalogów źródeł a struktura katalogów binariów to zupełnie odrębne rzeczy. Nie widzę kompletnie powodu dla którego należałoby korelować te dwie rzeczy (co nie znaczy, że nie może wyjść podobnie tu i tu).

Jeśli program tworzy/usuwa/modyfikuje jakieś pliki podczas działania to powinien przechowywać je w katalogu użytkownika/użytkowników. Katalog aplikacji (ten w Program Files) ma być raz zainstalowany i więcej nie zmieniany (no chyba, że podczas aktualizacji programu).

A zasady co do struktury ogóle - logiczna kategoryzacja, nie za dużo w jednym katalogu, nie rozdrabniać się też za bardzo...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0