SpringBoot, jak wpłynął na współczesne architektury

0

Ostatnio SpringBoot staje się coraz bardziej popularniejszy. Z tego co się orientuje, to jest wykorzystywany głownie do mikroserwisów. Czy oprócz mikroserwisów, tworzy się w nim jakieś większe systemy. Czy SpringBoot wyprze wszystkie WebLogici, JBossy, Webspherey?

0

Toć spring boot to "tylko" zbiór defaultowych konfiguracji

0

Wszystko zależy od tego co robisz. Każdy kto jeszcze kilka lat temu próbował odpalić aplikację springową pamięta XMLe, konfiguracje itp. wie że w wielu przypadkach Spring Boot pozwala nam o tym zapomnieć. Spring Boot to wszystko tak naprawdę opakowuje i dostarcza w takiej defaultowej postaci. Sporo rzeczy nadal można sobie ręcznie zdefiniować, tu lista paramsów do zmiany:
https://docs.spring.io/spring[...]n-application-properties.html

Natomiast nikt nie broni Ci generować war'a i samemu deployować go na Tomcata (Spring Boot tak naprawdę by deafult stawia właśnie Tomcata na którym uruchamia Twoją apkę). Czasami nadal się to robi, osbiście spotykam się z tym że tam gdzie trzeba ręcznie sporo rzeczy skonfigurować nie ma sensu podpinać pod to Spring Boot'a i takie projekty też istnieją. Prawda jest jednak taka że większość biznesowych problemów w korpo to zwykłe CRUDy do których Spring Boot nadaje się idealnie.

0

Wpłynął tak, że zamiast jednego modułu EJB masz osobną instancję Spring Boota.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0