Taka mioja refleksja na temat JavaEE

0

Taka mnie naszła refleksja, że pisanie programów Java EE nie ma bardzo nic wspólnego z programowaniem. Cała sztuka sprowadza się do napisania odpowiedniego xml i umieszczenia odpowiednich plików do odpowiednich katalogów.

2

Ale poza konfiguracją aplikacja w JEE musi zawierać jakąś logikę prawda? To już chyba ma coś wspólnego z programowaniem.

0

Jak ktoś zna SE to nie powinien mieć problemu z logiką. Z tymi xml Javy EE mam ciągle problem, ciągle jakiś error; pomimo trzymania się instrukcji z tutoriali.

0

ojej biedny nie radzi sobie z konfiguracją. posiedzisz trochę więcej i ogarniesz, spokojnie ;]

0

Już któryś dzień siedzę i czasem działa czasem nie. Chce mi się krzyczeć na tą Jave EE.

4

Generalnie to jest bardzo proste, tylko trzeba rozumieć co się robi.

0

Jak każdy by to umiał to by tyle za to nie płacili

0

Java EE to konkretne API i specyfikacje, ktore rozwiazuja konkretne problemy technologiczne, ale nie biznesowe. Pytanie co chcesz z tym zrobic i po co zawracasz sobie tym glowe, skoro uwazasz, ze nie ma to nic wspolnego z programowaniem? Konfigurujesz serwery aplikacyjne legacy J2EE? Szerze mowiac to w JEE6+ to tego XML-a za duzo nie ma.

Raczej kazda technologia jest stosunkowo prostym tematem. Problem pojawia sie, wtedy gdy chcesz to zintegrowac i polaczyc w jeden organizm, ktory rozwiazuje konkretne problemy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0