Witam
Tworze projekt z wykorzystaniem JSE który jest zupełnie gotowy i działa bez zarzutów. Do tego projektu są dodawane dane w formacie XML o wydaniach i dostawach do magazynu. Następnie wszystkie dostawy i wydania są rozliczane(dopisywane do odpowiednich dostawców i odbiorców). Cała aplikacja działa bez zarzutów.

Dlatego postanowiłem stworzyć projekt JEE aby część danych móc prezentować na stronie WWW. Stworzyłem sobie bazę danych w Derby i w oddzielnym module ejb encje umieściłem klasy encji. Kolejnym krokiem było wykorzystanie "Session Beans For Entity Classes" aby utworzyć facade dla każdej tabeli i tu właśnie pojawia się mój pierwszy problem gdy próbuje skompilować projekt pokazuje mi że nie ma żadnego Beans. Dlatego dodałem "Sesion Beans" i zaczęło się kompilować. Więc zastanawiam się czy nie mogę korzystać z samych Beans Facade czy jednak robię coś źle. Mam oczywiście stworzone interfejsy Local i Remote.

Drugim moim problemem jest aplikacja kliencka. Moja aplikacja jest stworzona w JSE i posiada własną bazę danych w Derby. Próby uruchomienia połączenia z Beans nie przynosiły żadnego rezultatu. Sprawa się rozwiązała dopiero po przeniesieniu całego projektu do Clienta jee ale mnie osobiście to nie satysfakcjonuje. Po pierwsze aplikacja po uruchomieniu będzie pracowała bez dostępu do serwera i tylko raz na jakiś czas potrzebna jest komunikacja z serwerem aby zgrać dane. Teraz jednak przy każdym uruchomieniu próbuje uruchomić serwer Glassfish i bazę danych. Dlatego zastanawiam się czy istnieje inny sposób na rozwiązanie tego problemu.

Do budowy projektu używam Netbeans 8, oraz w obydwu przypadkach bazy danych Derby.