Jaki framework webowy

0

Witam,
temat jaki wiele, ale spróbuje opisać moje potrzeby aby dyskusja była bardziej rzeczowa:-).
Mamy aplikację napisaną w ...naszym własnym metajęzyku GUI taki xml z własną przestrzenią nazw.
I mamy napisany interpreter do SWING.
Aplikacja kliencka jest "tłusta" czyli formularze z 20 zakładkami na zakładkach tabelki, kalendarze, ganty, mapy, wykresy.

Teraz przymierzamy się do napisania interpretera w WEB. W czym to najlepiej zrobić...wspomnę tylko,że pisanie interpretera to co innego niż pisanie aplikacji "ręcznie" w tym frameworku.

Myślimy o ExtJS ponieważ ma największy zestaw komponentów, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym frameworkiem, ewentuajnie może polecić coś innego.

Aplikacja jest dostępna w internecie liczba użytkowników około 2000

1

A może Vaadin? Darmowy, bardzo podobne podejście do Swinga i bardzo ładny wygląd domyślny.

1

Rozumiem że to rozbudowana aplikacja gdzie każdy klient robi coś dla siebie więc cachowanie (stron/komponętów) nie będzie potrzebne/możliwe/przydane ? Jeżeli tak to vaadin/wicket jeżeli nie to szedłbym bardziej w stronę spring.

1
 1. Migracja na Vaadin, bo jest to podobne do swinga i nie trzeba będzie dużo kombinować. Wadą może okazać się "ciężar" aplikacji po stronie serwera (bo vaadin wszystko trzyma w sesji)
 2. Jeżeli macie czas na naukę to Angular.
 3. JavaFX dostarcza też coś takiego jak WebFX, czyli można taką aplikację uruchomić jako webową (NIE JEST TO APLET!) podobnie jak w przypadku WinForms/WebForms.

Z trochę innej beczki:

 1. jak wygląda rozdzielenie logiki i GUI
 2. Czy używacie jakiegoś DI?
0
 1. Próbowaliśmy AngularJS wydajnościowo nie dał rad, u nas można robić kaskadę okien i formularze niemodalne więc ilość bindingów jest spora
 2. Backbone bardzo dużo dziwnego kodu....może marionnette
 3. A może Jquery + handlebars

Wszystkie powyższe rozwiązania mają jedną wadę nie mają komponentów. Vaadin ciekawa propozycje jednak również chcielibyśmy mieć super wygląd nie wiem czy Vaaidina da się łatwo ostylować.

Pytania od Koziołka:

 1. Jak wygląda rozdzielenie logiki i GUI:
  Spring wystawia serwisy poprzez interfejsy. Te interfejsy widzi Swing i wykorzystuje odpowiednie metody wysyłając DTO
  W kliencie nie ma żadnej logiki wszystko jest w serwerze. W kliencie mamy określone jaka akcja woła jaką metodę serwisową
0

Vaadin 7 da się w miarę łatwo ostylować. Jest zresztą taka skórka "chameleon", która ma możliwość administowania kolorami. Trzeba by było jeszcze zrobić kilka testów zanim weźmiecie się za Vaadina...

0

Tak będziemy robić Prototypy. Tylko najgorsze jest to, że może się okazać, że framework nie daj rady w momencie kiedy zrobimy aplikację. Wiadomo prototyp jest niewielki i może nie ujawnić pewnych problemów

0

Zróbcie na prototypie testy obciążeniowe...

0

@Szczery a może EXT JS?

0

primefaces

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0