Komunikacja dwóch oddzielnych aplikacji Java.

0

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istnieje sposób wpływania na aplikacje (1) inną aplikacją (2).

Mianowicie mam dwie aplikacje, jedną napisaną z użyciem SWT(1), a druga jest apletem javy korzystającym ze Swinga(2).

Chciałbym móc za pomocą aplikacji (1) wypełniać pola TextField w aplecie (2).

Dodam tylko, że nie mam możliwości zmiany kodu appletu, gdyż jest to gotowy program.

0

Tak normalnie do przesyłania looknij ogólnie RPC, w tym wypadku apletu nie zrobisz nasłuchującego, więc trzeba by było na około. Nawet macro jakieś w przeglądarce zdefiniować.

0

Jeżeli okienko appletu jest zawsze w tym samym miejscu przeglądarki to klasa Robot która może symulować naciśnięcia myszką bądź klawiaturą. Ustawiasz wtedy kursor nad polem, wciskasz i wpisujesz z klawiatury

0

Dwa aplety w tym samym pliku HTML mogę wymieniać informację. Napisz nowy aplet, którego metoda init() uruchamia Twoja aplikację, i który wpisuje coś do pola tekstowego w istniejącym aplecie.

0

Chciałbym może trochę przybliżyć jak sprawa wygląda.

Mianowicie applet jest umieszczony w Tomcat-cie na serwerze w sieci wewnętrznej. Po wejściu na odpowiedni adres, uruchamia się okno logowania i po udanym zalogowaniu wysyła plik *.jar z aplikacją na dysk klienta i uruchamia go z dysku. Nie mogę zmienić kodu źródłowego appletu bo go nie mam, a nawet jeśli bym go zdekompilował za pomocą JADa to i tak nie mogę go podmienić, bo na applet na serwerze sprawdza sumy kontrolne pliku, podpisy czy coś do weryfikacji autentyczności *.jar-ki i zmodyfikowany applet nie uruchomi się.

Dlatego nie mogę w żaden sposób wpłynąć na applet, jedyne co mogę to spróbować się jakoś 'dostać' do działającego już appletu na komputerze klienckim i modyfikować wartości pól tekstowych.

Pomyślałem, że Java zawiera kilka takich sztuczek, jak na przykład ustawianie wartości pól i metod prywatnych z poza klasy za pomocą refleksji itp. więc może i taki dostęp do działającej aplikacji byłby możliwy, coś jak uchwyty okien w Delphi.

Przeglądam internet w poszukiwaniu rozwiązań i znalazłem The Attach API myślicie, że będzie się dało to zrobić za pomocą tego?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1