Połączenie dwóch aplikacji

0

Witam

Chciałbym połączyć ze sobą 2 aplikacje poprzez sieć. Aplikacje to gra w warcaby, pozycje pionków przechowuję w tablicy i teraz chciałbym ta tablicę modyfikować poprzez sieć. Problem polega na tym, że wszystkie tego typu informacje które czytam, dotyczą aplikacji klient-serwer, a to maja być 2 równoważne aplikacje.
Jest jakiś sposób na zrealizowanie tego?

Pozdrawiam

0

Lolz, każdy przechowuje swoją tablicę położeń pionków, przesyłasz przez sieć tylko ruchy zawodników. Łączysz się tak jak p2p

0

@asdsadfafsd tyle to moja babcia mi powiedziała, jak torrenty przeglądała.

1

Najprościej - zrób sobie w aplikacji opcje "Host game" oraz "Join game". W trybie hostowania gry druga gra się będzie do niej łączyć (host jest serwerem, join jest klientem), podając np. adres IP. A dalej następuje komunikacja po gniazdkach (na przykład).

I są dwie równorzędne aplikacje.

1

Aplikacje sieciowe wymuszają model klient-serwer, bo zawsze jedna aplikacja żąda połączenia z drugą. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby jedna aplikacja miała zaimplementowaną funkcjonalność zarówno klienta jak i serwera, dzięki czemu Będzie mogła zarówno zaczynać grę jak i dołączać się do już istniejących.

0

Dziękuję panowie. Tylko widzicie, że ja w tym aspekcie raczkuje, C# też mnie trochę onieśmiela i mam problem ze znalezieniem czegoś o gniazdach. Tak jak napisałeś @Ktos, znalazłem jakąś informację, że można to wykonać w opisanych przez ciebie sposób, szukałem jakiś opisów wykorzystania gniazd, ale o dziwo nic nie znalazłem :/ Są tylko tematy na forach gdzie ktoś ma swój program i chce coś tam poprawić, a jak gniazda działają itp. nie znalazłem. Troszke to dziwne bo C#, to żadna nowość, nowością jest on tylko dla mnie.
Gdybyście posiadali jakieś linki, które waszym zdaniem są godne polecenia a traktują w kwestii gniazd i opisanych przez Was sposobów rozwiązania mojego problemu to będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Robert

1

http://www.google.pl/search?q=c%23+socket

Serio nic z tego nic Ci nie pomaga?

0

No teraz już tak :) Moim błędem było to, że miałem w wujku ustawione wyświetlanie tylko stron PL :) Sorki za problem, już wiem jak to zrobić.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1