Obsługa robota przez Bluetooth

0

Witam!

Mam na studiach napisać projekt na zaliczenie. Ma być to obsługa ramienia programowalnego przez telefon z androidem przy łączności za pomocą bluetooth.
Do tej pory chciałem zrealizować to w ten sposób:

Telefon -> konwerter bluetooth na COM -> robot

Niestety sam konwerter coś na wala przy parowaniu a moja apka kraszuje. Wykładowca podpowiedział mi żeby spróbować stworzyć takie połączenie:

Telefon przez bluetooth do Komputer Pc, aplikacja odbiera dane po bluetooth i wypuszcza przez COM na robota.

Zbliża się czas oddawania projektów, a ja po 3 miesiącach szukania, programowania i testowania wciąż nie osiągnąłem efektów.
Chciałbym prosić o ukierunkowanie, jakieś podpowiedzi, cenne rady, po prostu o pomoc bo bardzo by mi zależało żeby to napisać.
Korzystam z Eclipse, piszę w Javie.

pozdrawiam!

0

Ale gdzie jest problem? Pisałem kiedyś komunikację bluetooth android->komputer i pomykało jak rącza gazela.
poza tym za sam tekst "aplikacja crashuje" powinienem wyrzucić ten temat do kosza. Pisz konkrety, jakie wyjątki lecą etc.

0

Chodzi o to że nie wiem jak się zabrać za to. Nie wiem co najpierw należy zaprojektować, czy to jest ten RfCommServer ? Czy to działa jak przykładowe bluetooth chaty z android developers ?

1

napisz sobie na andka clienta
http://developer.android.com/[...]s/connectivity/bluetooth.html
na pc postaw serwer bt, na serwerze odbieraj komunikaty, jesli bedzie potrzeba napisz jakis interpreter komunikatow, potem przeslij po comie do robota :)
Ja bym zaczal tak (zakladajac ze przez te 3 miesiace chociaz ogarnalem sterowanie tym ramieniem :) )
prosty serwer bt razem z podstawowym clientem na andku (byle uzyskac polaczenie po bt i przeslylac jakies dane). Po uzyskaniu polaczenia tel->pc rozbudowanie serwera o modul do obslugi robota po comie. Rozbudowanie clienta i serwera do postaci finalnej zgodnej ze specyfikacja.

0

Z tutoriala z czatem możesz zobaczyć jak postawić klienta. Jeśli chodzi o bt na komputerze to masz np bluecove.

0

Dzięki Zarek :) na prawdę wyczerpująca odpowiedź na start! :) co do obsługi to wiem jak sterować robotem bezpośrednio przez COMa więc nie będzie problemu. To kwestia wysłania 3 bajtów.

Dzięki Shalom :) ogarnę bluecove.

pozdrawiam!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0