Wykrycie zamykania aplikacji

0

Czy jest możliwość aby wykryć kiedy aplikacja (nie activity) będzie zamknięta?
Czy możliwe jest to do pobrania z contextu?

0

Nie, nie ma takiej możliwości. Co chcesz osiągnąć? Ja już napisałem sporo aplikacji i jeszcze ani razu nie miałem takiej potrzeby aby wiedzieć kiedy aplikacja będzie zamknięta.

0

Tworzę bibliotekę, w której znajdują się metody odpalane podczas zamykania aplikacji oraz gdy aplikacja ma mało pamięci.

0

niestety nie działa.

0

niestety nie działa.

  • pisałem, że nie ma takiej możliwości. Podchodzisz źle do rozwiązania jakiegoś problemu. Może zdradź chociaż część informacji co planujesz robić za pomocą tej biblioteki, a może będę w stanie pomóc.
0

Tworzę taką bibliotekę która wysyła logi na serwer i chcę aby przed zamknięciem aplikacji pobrała informacje w jakim stanie była (event app_terminate).

0

Jest mnóstwo dobrych i sprawdzonych rozwiązań, jak np.: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/android/v4/
Co do samej biblioteki to nie widzę powodu, dla którego zamknięcie jakiejś aktywności nie miałoby być traktowane jak zamknięcie aplikacji (w końcu użytkownik przestaje wtedy korzystać z aplikacji). Nie ma możliwości rozpoznania kiedy dokładnie aplikacja zostanie zamknięta. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej stwórz własną klasę aplikacji http://developer.android.com/reference/android/app/Application.html - zadeklaruj ją w manifeście. Masz tam metodę onTrimMemory, w której możesz odpowiednio zareagować na zmiany związane z pamięcią.

0

Nie chcę korzystać z zewnętrznych bibliotek, chcę stworzyć własną, która łączy się z moim serwerem.
Aplikacja może mieć kilka aktywności więc zamknięcie jednej nie koniecznie świadczy o zamknięciu całej aplikacji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1