Wybór OS dla serwera jee

0

Witajcie,

postanowiłem postawić serwer testowy dla aplikacji webowych javy.

Zastawiam się nad wyborem OS, na pewno będzie to Linux. Zastanawiam się tylko nad dystrybucją: Debian, lub Ubuntu? Co proponujecie?

0

A co to za roznica? Wybierz to na czym Ci sie lepiej pracuje.

0

Właściwie to miałem na uwadze kwestie praktyczne: bezpieczeństwo itp. Mam doświadczenie w obu dystrybucjach w Debianie większe.

Jak sądzicie zainstalować środowisko graficzne czy konsolowe powinno wystarczyć?

1

Konsolowe powinno wystarczyc, ale jak Ci bedzie wygodniej to Xy raczej nie przeszkadzaja w niczym. Co do bezpieczenstwa to nie mam pojecia jak te distra stoja - zadnego z nich nie uzywam, ani nie planuje uzywac, ale raczej tragedii nie powinno byc. Skoro to serwer testowy to mozesz przeciez sobie darowac trzymanie tam wrazliwych danych na wszelki wypadek.

0

Ubuntu?
Nie znam za wiele dystrybucji, ale Ubuntu raczej stosuje się do desktopa niż na serwery.

Debian
To protoplasta Ubuntu. Może być trudniejszy w obsłudze.

Ja proponuję Fedora lub CentOS. Wywodzą się z RedHat-a.

Ale nie słuchaj mnie, zajrzyj tutaj:
http://jakilinux.org/jaki-linux/
http://www.linux.pl/?id=distro

0

vpiotr zrobiłem test który wysłałeś mi w linku i taki był wynik:

  1. Ubuntu Linux
  2. Debian GNU/Linux
  3. Fedora
  4. openSUSE
  5. Mandriva Linux

I chyba takiego dokonam wyboru, ponieważ zależy mi na szybkiej konfiguracji, jestem programistą i nie mam wiele czasu na zabawę z linuxem. Gdy będę projektować jakiś poważny, komercyjny system to zainteresuje się tym tematem na poważnie. Dziękuję i pozdrawiam.

0

Ubuntu Server -gratuluję wyboru :) , taki Debianek OOTB pod serwer gdy nie chcemy tracić czasu. Daleko temu do OpenBSD, ale tzw. "hardened flags" jest więcej niż w Deibanie. w miarę im to wyszło https://wiki.ubuntu.com/Security/Features zresztą widać w statystykach. Większej różnicy w praktyce nie odczujesz .. no może okrojony Debian z niepotrzebnych usług będzie leciutko lżejszy (warte uwagi gdy stawiasz na słabym sprzęcie albo wirtualce), ale przecież mówimy o serwerze jee. Wystarczy żebyś nie pakował się w RPMy a będzie dobrze :P :)

0

Ubuntu to możesz sobie na laptopie w dom zainstalować

U nas wszystko Redhat/Centos

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1