Cyrylica w pliku .JAR

0

Piszę program w NetBeans. Jego działanie jest następujące:
Użytkownik w polu "Cyrylica" wpisuje dowolny tekst, a następnie wciska przycisk "Czytaj". Program zastępuje każdą literę z cyrylicy literami polskimi, by wyjaśnić, w jaki sposób czyta się tekst, i wyświetla wynik w oknie "Czytanie".
Oprócz tego, dodałem funkcję losowania - stworzyłem plik z różnymi ciągami cytatów w języku rosyjskim, oddzielonych enterami. Plik nosi nazwę "random" (bez żadnych rozszerzeń).
Przy uruchomieniu programu, zawartość pliku jest pobierana do programu i dzielona na tablicę String[] (każdy cytat w innej komórce). Wciskając przycisk "Losowy tekst", program losuje jedną z pozycji z tablicy i wyświetla ją w polu tekstowym "Cyrylica", zaś w polu "Czytanie" od razu wstawia gotową inskrypcję.

Program działa dobrze, dopóki nie przerobi się go na .JAR. Wtedy zarówno w polu "Cyrylica", jak i "Czytanie", wyświetla się ten sam tekst, który wygląda mniej-więcej tak:

Знание е�ть �ила. Но незнание не означает от��т�твие вла�ти

Gdy kompiluję program, w ustawieniach kodowania jest podane UTF-8.

Plik "random" znajdujący się w .JAR, jest zapisany poprawnie.

0

A w czym to uruchamiasz? Jakaś konsola, przeglądarka, okienka? Może OS sam w sobie nie wie, co z tym zrobić i pluje krzakami?

0

W utf8 jest cyrlica, więc wygląda na błąd konwertowania znaków, może takie coś pomoże:

byte[] bytes = tekst.getBytes(); ///< Wrzucamy na pocsac bajtu
String EnTekst = new String(bytes, "UTF-8");  ///< dekodujemy znaki na utf-8

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1