Czy jest sens rozbijać wiele JPaneli na oddzielne klasy.

0

Witam.
Piszę program, który posiada dużo JPanel-li. JPanel-le wstawiam do JTabbedPane tworząc w ten sposób JFrame z zakładkami.
Mam tle tych JPaneli że już się gubię w całości kodu, każdy JPanel jest tworzony w osobnej metodzie, wszystkie JPanele i metody działające, które są potrzebne w do działania całości programu działają w obrębie jednej klasy. Część JPaneli współpracuje ze sobą tzn. między nimi wymieniane są dane. Nie jestem zbyt obyty z Javą i dlatego mam pytanie do szanownych kolegów czy dużo będzie problemów z wymianą danych między JPanel-ami jeśli każdy JPanel i wszystkie metody potrzebne do działania powrzucam do oddzielnych klas (tzn. jeden JPanel + metody potrzebne do jego działania będą w jednej klasie)? Co trzeba zrobić, jaką metodę zastosować aby dane między metodami w różnych klasach/Panelach można było swobodnie wymieniać dane (danymi są pola jak i również tablice) ?
Czy pola statyczne w umieszczone głównej klasie będą dobrym sposobem na wymianę danych?

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

0

Rozbicie tego na wiele klas jest generalnie dobrym pomysłem. Komunikację można zrealizować na kilka sposobów. Najprościej jest przekazywać referencje pomiędzy panelami. Trochę lepszym rozwiązaniem jest użycie rejestru usług - mapy paneli z której pobierzesz potrzebne elementy. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie Di np. Guice.

0

Dzięki za pomoc.
Teraz do walki :) z klasami.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0