Java i internet

0

są jakieś technologie, cokolwiek aby np. z aplikacji napisanej w Javie można było powiedzmy kliknąć w linka,przycisk na jakiejś stronce albo wypełnić formularz?

0

Tak.

0

a może jakaś podpowiedź? jak to zrobić? jakieś biblioteki? :]

0

Tzn chcesz wstawić kontrolkę webową w aplikację Javową (inaczej mówiąc, włożyć przeglądarkę w aplikację)? JavaFX 2.0 ma mieć coś takiego: http://javafx.com/roadmap/#web

Czy może chodzi ci o napisanie bota? Tzn aplikacji automatycznie pobierającej, analizującej i wysyłającej jakieś tam dane?

0

na javie sie nie znam, ale ogólnie do takich operacji polecam język C#, ma on chyba najbardziej rozwinięte funkcje dotyczące internetu :)

0

właśnie chodziło mi o coś typu bota, są jakieś rozwiązania w Javie?

0

http://download.oracle.com/ja[...]king/urls/readingWriting.html
Całego traila najlepiej przejrzyj. Może być coś innego co ci się może przydać.

Oczywiście musisz wiedzieć jak się ręcznie robi GETa albo POSTa: http://en.wikipedia.org/wiki/POST_(HTTP)

Albo możesz od razu użyć odpowiedniej biblioteki: http://hc.apache.org/

0

Jeżeli trzeba ręcznie składać wywołania HTTP to faktycznie standardowa biblioteka .NET jest pod tym względem o wieeeeele bogatsza.

0

No coż, są biblioteki. A to że jest rozróżnienie na Javę ME, Javę SE i Javę EE to chyba dobrze. Dzięki temu instalator Javy SE jest dość mały.

0

Zawsze mnie to dziwiło, dlaczego ludzie nieznający jednego języka wchodzą do działu poświęconemu temu właśnie językowi i rzucają komentarze typu: "Ja się na tym nie znam, ale w [tu wstaw język który komentujący preferuje] pisze się to lepiej". Bo przecież skoro się ktoś na tym nie zna, to jak może wiedzieć, czy da się to zrobić lepiej?
Wracając do tematu - na 100% jest biblioteka pozwalająca na takie cuda, nazwy nie pamiętam. Po dwóch sekundach w Google znalazłem coś takiego:
"Each HttpURLConnection instance is used to make a single request but the underlying network connection to the HTTP server may be transparently shared by other instances."
Generalnie użyteczność takiej klasy wydaje mi się raczej ograniczona (po przejrzeniu JavaDoca stwierdzam, iż raczej nie ma prostych metod tworzenia porządnego requesta).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0